ملت ایران: مجتبی جباری القاب مختلفی در فوتبال ایران داشته است، از زیدان آسیا گرفته تا القابی که بیشتر بوی یاغی گری داده و برگفته از رفتار آقای هشت در مستطیل سبز ایرانی بوده است. هشت شاکی، این روزها تیتر بولد اکثر آژانس های خبری در ایران است، اتفاق اخراج این بازیکن از جمع شاگردان زلاتکو کرانچار، باعثشد تا علی جباری، ستاره اسبق و پیشکسوت استقلال نیز درباره وضعیت هم نام جوانش اظهار نظر کند. جباری در همین خصوص به " گل " گفت: مجتبی سالهاست که بی نظمی را در فوتبال ایران به اوج رسانده، بنده شخصا از همان ابتدا که رفتارهای این بازیکن را دیدم با رویه اش مخالف بودم، جباری هیچ وقت به عنوان یک بازیکن و حتی در استقلال هم به عنوان کاپیتان رسم حرفه ای گری را در پیش نگرفت و بارها رو در روی مدیرعامل و سرمربی تیمش ایستاد و البته مسائل خانوادگی باشگاه ش را در انظار بروز داد.

وی ادامه داد: هربار مطبوعات یا بزرگان فوتبال درباره او حرفی معقول به میان آوردند، ژست طلبکارانه به خود گرفت و پاسخ شان را با بی احترامی داد. من از همان ۲ سال قبل که این بازیکن در استقلال رو دروی پرویز مظلومی ایستاد و با ان بازیکن عراقی جنجال درست کرد، معتقد بودم که باید از مجموعه اخراج شود.

علی جباری همچنین افزود: مجتبی هیچ گاه حرمت هواداران استقلال را هم حفظ نکرد و با بهانه های مختلف تیم را آزار داد و وضعیت فعلی که او در سپاهان نیز با آن دست به گریبان است در همین اخلاق وی سرچمشه دارد. به عقیده بنده، درخت هرچه پربار تر باشد باید سر به زیر تر عمل کند و جباری بازیکنی است که هیچ گاه رعایت اخلاق را نکرده است.

این پیشکسوت استقلال اضافه کرد: به نظر من شهرت زیاد در ظرفیت این بازیکن نبوده و او باید این مشکل شخصیتی اش را برطرف کند تا بیش از این در فوتبال دچار مشکل نشود. بهانه او در استقلال مشکلات کالی و امکانات بود که اگر همین بهانه بود قطعا در سپاهان دیگر چنین مشکلاتی را نداشت.

جباری با انتقاد دوباره از هم نام جوانش ادامه داد: مجتبی هیچ تغییری نکرده و حالا باید مشاورانش را عوض کند تا او را راهنمایی کنند. در آخر باید بگویم که خوشحالم که چنین بازیکن دیگر در باشگاه بزرگی مثل استقلال توپ نمی زند، چرا که در گذشته باشگاه استقلال بزرگان زیادی بودند که به لحاظ فنی به مراتب بهتر از او بودند و البته حرمت بزرگان خود را همواره حفظ می کردند. مجتبی اگر می خواهد در فوتبال ایران به کار خود ادامه دهد و دوباره به روزهای اوج برگردد باید خود را اصلاح کرده و اخلاق را سرلوحه رفتارش قرار دهد.