ملت ایران: ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی چلسی در صحبت هایی از سران منچستریونایتد خواسته تا وین رونی را به چلسی واگذار کنند.

این درحالی است که در بازار نقل و انتقالات تابستانی صحبت های زیادی در مورد احتمال جدایی رونی از یونایتد به گوش می رسید و روز ۴شنبه گل دات کام در گزارشی از آغاز مجدد مذاکرات میان سران یونایتد و چلسی برسر انتقال رونی به استمفورد بریج خبر داد و به این نکته اشاره شد که ممکن است ماتا به عنوان بخشی از این قرارداد به اولدترافورد منتقل شود.

البته سران یونایتد تردیدهای زیادی در فروش رونی به تیم رقیب دارند.

دراین میان ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی چلسی با مثال آوردن از فیلیپه اینتزاگی، گلزن سرشناس ایتالیایی گفت: «ذهنیت قدیمی عدم فروش بازیکنان به تیم رقیب در یک لیگ، به بازار نقل و انتقالات کمکی نمی کند و به نفع بازیکن هم نیست. اگر در ایتالیا نگاه کنید، هر فصل بدون هیچ مشکلی، بازیکنان زیادی میان تیم های بزرگ جابه جا می شوند. یک بازیکن می خواهد از میلان به اینتر برود و بازیکن دیگری از اینتر به میلان می آید. یکی از رم به یوونتوس می رود و یکی دیگر از یوونتوس به اینتر منتقل می شود. این اتفاقی است که دائما رخ می دهد. مثلا اینتزاگی را ببینید: او برای یوونتوس، میلان و اینتر بازی کرده. از بین بازیکنان بزرگ، فکر می کنم که تنها توتی در تمام طول عمرش در یک تیم بوده. پیرلو هم برای اینتر، میلان و یوونتوس بازی کرده.»

مورینیو ادامه داد: «گاهی وقتها بازیکن را به لیگ دیگری می فروشی و این درحالی است که باید به ادامه حضور او در لیگ کشورت تمایل داشته باشی؛ چرا که اگر آن بازیکن در لیگ بماند، لیگ کشور شما مبدل به بهترین لیگ می شود. ولی وقتی بازیکن را می فروشی و تاکید می کنی که او به لیگ دیگری برود، به لیگی که در آن حضور داری ظلم کرده ای.»

این درحالی است که دیوید مویس سرمربی یونایتد اخیرا اعلام کرده که رونی در تیمش خواهد ماند. مورینیو در ادامه صحبت هایش دراین باره گفت: «من اصلا درک نمی کنم که این صحبتها چیست. کاملا طبیعی است که ما می خواهیم در هر پستی به تقویت تیممان بپردازیم. ما درمورد پست دروازه بان تیممان این کار را انجام دادیم و درخط میانی هم به تجدید قوا پرداختیم و در پست های خلاقانه این کار را انجام دادیم. ما در پست تهاجمی به تقویت تیممان نپرداختیم و فقط بازیکنان پارسالمان را حفظ کردیم. فکر می کنم که این طبیعی است که ما می خواهیم کیفیت تیممان را بهبود بخشیده و ساختار بهتری داشته باشیم. پست تهاجمی پستی است که ما تلاش می کنیم که به بهبودش بپردازیم.»

مورینیو در مورد خرید دو بازیکن در هفته پایانی بازار نقل و انتقالت صحبت کرد و از ویلیان، ستاره خط میانی آنژی که چلسی را به تاتنهام ترجیح داده گفت.

آقای خاص ادامه داد: «ما به دنبال آن هستیم که حداکثر ۲ بازیکن دیگر بخریم. اگر مهره دوم را هم خریداری کنیم، کار ما تمام خواهد شد. باید ببینیم که اگر ما درخواست دیگری برای رونی بدهیم و سران یونایتد دوباره نه بگویند، ما چه چیزی از دست خواهیم داد؟ تنها یک ایمیل ارسال شده. دو پاسخی که ما از یونایتد گرفتیم این بود: " ما این درخواست را نمی پذیریم. ما تمایلی به فروش بازیکنمان نداریم ". این نتیجه تنها تماس رسمی ما با سران یونایتد بود. تا روز دوشنبه هم شرایط به همین ترتیب است. ما می خواهیم رونی را به تیممان بیاوریم و درعین حال به یونایتد و فوتبال هم احترام می گذاریم.»