ملت ایران: ژابی آلونسو که روز پنجشنبه برای بهبود شرایط انگشت پای راست شکسته اش زیر تیغ جراحی رفت، حالا پیچی تیتانی را در پایش یدک می کشد. پزشک جراح او برای درمان این مصدومیت در عملی که ۳۰ دقیقه به طول انجامید، نیاز داشت تا استخوان شکسته را ثابت نگاه دارد وازهمین روبه ابزارهای مختلفی، از جمله چند پلاک کوچک و یک پیچ نیاز داشت. او یک پیچ را درپای ژابی آلونسو کار گذاشته تا بدین ترتیب مانع از حرکت استخوان شکسته شود. معمولا پلاتین ویاتجهیزاتی که جراحان برای درمان شکستگی بیمارانشان دربدن آنها می گذارند، همیشه دربدن آنها به یادگار می ماند؛ ولی احتمالا آلونسو این پیچ را ازپایش خارج خواهد کرد؛ چرا که موقع پوشیدن کفش برایش دردسرساز می شود.
۱۲ سال پیش هم آلونسو دچار مصدومیت مشابهی شده بود ولی آن بار پای چپش دچار شکستگی شده بود. آن زمان هم دکتر دپرادو یکی از جراحانی بود که در اتاق عمل حاضربود. او بعداز کسب مدرک جراحی دردانشگاه مورسیا، درایتالیا، آلمان وآمریکا هم تجربیات زیادی کسب کرده و نویسنده کتابهای مختلفی درزمینه جراحی ارتوپد است. او همراه با دکتر ریپول یکی از بهترین تیمهای جراحی ارتوپد دنیا را تشکیل می دهند.
دکتر ریپول جراح آلونسو مطمئن است که این ستاره اسپانیایی خیلی سریع روند بهبودش راطی می کند. او در واکنش به صحبت هایی مبنی بر بازگشت ۲ تا ۳ماهه آلونسو به زمین چمن گفته: «ژابی قبل از آغاز جراحی هم کاملا آرام بود. او یک قهرمان است. احساسی که او در ذهنش دارد به موفقیت کارما کمک زیادی می کند. ژابی آلونسو ونادال از نظر سطح روانی خیلی به هم نزدیک هستند. هردویشان قهرمانان بزرگی هستند. مصدومیت ژآبی برای یک فوتبالیست خیلی مهم است. ولی او خیلی خیلی قوی است. او تا ۱۰ روز دیگر می تواند آب درمانی را آغاز کند و بین ۴۵ تا ۶۰ روز دیگر می تواند بدود.»
او در پاسخ به این سوال که از سال ۲۰۰۸ به بعد تمام بازیکنان رئال مادرید به جز کاسیاس برای جراحی به خارج از اسپانیا رفته اند گفت: «من دوست دارم در جامعه ای کار کنم که هرکسی هرجایی که دوست دارد عمل جراحی اش را انجام دهد. آزادی های جزئی هم به اندازه آزادی های بزرگ مهم هستند. این حق هرانسانی است. انسانی مثل ژابی آلونسو می تواند انتخاب کند که در کجای دنیا جراحی اش را انجام دهد. او ما را انتخاب کرد واین باعثغرور و رضایت ماست و می فهمیمم که سی سال فداکاری مان ارزشش را داشته. ما در مادرید متسلدر را عمل کردیم. یک بار هم رائول درمورد لیگامنت پایش با ما مشورت کرد و تعداد زیادی از بازیکنان پایه ای رئال مادرید هم از زیر دستان ما رد شده اند. کار کردن با چنین بازیکنانی افتخار بزرگی است.»