ملت ایران: طبق گزارش منتشره در روزنامه اسپورت کاتالونیا در روزهای آتی و بعد از اتمام بازار نقل و انتقالات تابستانی سران باشگاه بارسلونا پرونده رسمی مذاکرات برای تمدید قراردادهای برخی از ستاره های این تیم وافزایش رقم دستمزد بازیکنانی چون آندرس اینیستا و جرارد پیکه را دنبال خواهند کرد.

در اواخر فصل گذشته رقابت های لالیگا بود که ساندرو روسل، رئیس باشگاه کاتالان و آندونی سوبی سارتا مدیرورزشی این تیم به مدیربرنامه های اینیستا و پیکه یادآوری کردند که شروع فصل جدید زمان ایده آلی برای آغاز مذاکرات درراستای تمدید قرارداد این ستاره ها هستند و توافقات برای تمدید این قرارداد حاصل شده است. روند مذاکرات غیررسمی دراین راستا چندین ماه است که آغاز شده و خود سوبی سارتا شخصا این پروسه را دنبال می کند. البته مشخص است که روند مذاکرات کار چندان آسانی نخواهد بود ولی کسی هم تردیدی ندارد که آینده این دو ستاره هم در تیم کاتالان خواهد بود و آنها قصد جدایی از این تیم را ندارند. سران بارسلونا قصد دارند تا پروسه تمدید این قراردادها را تا قبل ازاتمام سال ۲۰۱۳ نهایی کنند

قراردادهای اینیستا و پیکه در سال ۲۰۱۵ به پایان می رسند و از همین رو سران بارسا نیاز لازم برای تمدید قرارداد او را احساس می کنند. سران این باشگاه خواهان آن هستند که قراردادهای این دوستاره را دست کم تا سال ۲۰۱۸ تمدید کنند تا با اطمینان زیادی کار را دنبال کنند. در آن زمان آندرس۳۴ ساله خواهد بود و جراردپیکه ۳۱ ساله خواهد بود.

پرونده تمدید قراردادهای بازیکنان دیگری از جمله بوسکتس هم در حال بررسی است. البته توافق با این دو بازیکن چندین هفته پیش حاصل شده و آنها نیز برای چند فصل دیگر درخدمت تیم کاتالان خواهند بود و البته پروسه تمدید قراردادهای بارترا و مونتویا نیز روی غلتک بررسی قرار گرفته است.

این دو مدافع جوان نیز مذاکراتی را راجع به آینده شان درتیم کاتالان آغاز کرده اند. هردوی آنها تمایل زیادی دارند تا در بارسلونا بمانند ولی باید دید که روند پیشروی مذاکرات تمدید قراردادهای آنها به چه ترتیبی پیش خواهد رفت و آیا آنها نیز برای سالیان سال در نوکمپ ماندگار خواهد شد وخواهد توانست تا مبدل به مهره وفاداری در خط دفاعی بارسلونا، همانند پویول شوند یا خیر.