ملت ایران: استقلال در آستانه دیدار حساس مقابل راه‌آهن همچنان با مشکل مصدومیت تعدادی از بازیکن‌هایش روبه‌رو است. آندو تیموریان که دیدار آسیایی مقابل بوریرام را هم از دست داد و هاشم بیک‌زاده که مقابل حریف تایلندی بعد از هفته‌ها به میدان برگشت اما دوباره مصدوم شد.

امین نوروزی، پزشک تیم استقلال درباره آخرین وضعیت مصدومان این تیم می‌گوید: «آندرانیک تیموریان شرایطش خیلی بهتر شده و اگر همین‌طور پیش برود از روز دوشنبه می‌تواند تمریناتش را شروع کند. هاشم بیک‌زاده از ناحیه چهارسر مشکل داشت که این موضوع حل شد ولی در بازی با بوریرام کمی از ناحیه مچ پا دچار مشکل شد که البته این موضوع جدی نیست و او می‌تواند از امروز تمرین کند. احمد جمشیدیان هم تمرینات قدرتی‌اش را شروع کرده و ان‌شاءا… از حدود ۳ هفته دیگر می‌تواند در کنار تیم باشد. امیرحسین صادقی هم دچار ضرب‌دیدگی در دستش شده که با وجود این، با غیرت مثال‌زدنی‌اش برای استقلال به میدان رفت.»

اما به نظر می‌رسد این فصل مصدومیت‌ها قدری زودتر از معمول سراغ استقلال آمده است. نوروزی دلایل این اتفاق را این‌گونه تشریح می‌کند: «متاسفانه همان‌طور که پیش از این هم در صحبت‌هایم گفته بودم، دیر شروع شدن تمرینات باعثشد تا کار، کمی برای تیم سخت پیش برود. به هرحال وقتی لیگ تمام می‌شود بازیکن نیاز به چهار هفته استراحت دارد تا به لحاظ آرامش فکری و روانی و استراحت بدنی به فرم نرمال برگردد. ملی‌پوشان ما دیر به تمرینات اضافه شدند و البته در این بین استراحت کافی هم نداشتند. همه این‌ها باعثشد تمرینات بدنسازی را کامل انجام ندهند و حتی بازیکنانی هم که خوب استراحت کرده بودند، به واسطه دیر شروع شدن تمرینات، نتوانستند تمرینات بدنسازی را کامل دنبال کنند.»

پزشک تیم استقلال معتقد است با توجه به این دلایل و البته این‌که بازی‌ها هم چند روز یک بار انجام می‌شوند، پیش آمدن این مشکلات تا حدودی برای بازیکنان طبیعی است. نوروزی می‌گوید: «آندرانیک تیموریان از تیم ملی با مصدومیت آمد، هاشم بیک‌زاده هم همین‌طور، احمد جمشیدیان هم که از ناحیه شکم دچار مصدومیت شد و همه این‌ها باعثشد کادر پزشکی از اول فصل با مصدومیت‌ها روبرو باشند. حالا اما بیک‌زاده رسیده، ساموئل هم همینطور و البته بدنساز تیم یعنی آقای حاج‌قاسم هم زحمت می‌کشند تا با استفاده از تمهیدات لازم و استفاده از علم و تجربه‌شان، بازیکنان را در فرم خوب آمادگی بدنی قرار دهند…»