ملت ایران: انتقاد از برنامه‌ریزی لیگ و فشاری که این بازی‌های فشرده به استقلال می اورد، چکیده نشست مطبوعاتی امیر قلعه‌نویی پیش از مسابقه با راه‌آهن است. سرمربی استقلال از کی‌روش خواسته استقلالی‌ها را به تیم ملی دعوت نکند:

چهار روز بعد از بوریرام؛ در بازی با راه‌آهن چه می‌کنید؟

بازی با تیم‌های ابراهیم‌زاده سخت است. ما هم فردا کار دشواری پیش رو داریم اما مشکل اصلی ما کماکان این است که در ابتدای فصل بدنسازی خوبی انجام ندادیم. ما نه ریکاوری کردیم و نه بدنسازی. در واقع داریم کجدار و مریز ادامه می‌دهیم و همین باعثمصدومیت بازیکنان ملی‌پوش می‌شود. نمی‌توانیم از آنها هم استفاده نکنیم.

برنامه‌ریزی سازمان لیگ؛ گویا درخواست تعویق بازی را داشتید؟

اگر استقلال به جای یکشنبه، دوشنبه با راه‌آهن بازی می‌کرد چه اتفاقی رخ می‌داد؟ نمی‌دانم چرا سازمان لیگ این کار را در حق استقلال نکرد. با این حال ما تابع قانون هستیم. چه بهتر بود که برنامه‌ریزی خوبی برای استقلال می‌شد. آقایان می‌گفتند استقلال نماینده ایران است اما انگار که ما نماینده کشورمان نبودیم. من می دانستم چه فشاری به بازیکنان استقلال وارد خواهد شد. ما فکر می کنیم در یک تورنمنت هستیم که این هم بازی دوم‌مان است. مجبوریم که با این شرایط کنار بیاییم.

با مربیان تیم‌ملی صحبت کردید؟

با نمازی صحبت کرده‌ام و از کی‌روش هم خواسته‌ام بازیکنان استقلال را فعلا به اردوی تیم ملی دعوت نکند. ملی‌پوشان ما نه بدنسازی کردند نه ریکاوری. حداقل از تعطیلی لیگ استفاده کنیم تا از نظر بدنی روی بازیکنان کار کنیم و به هماهنگی برسیم. تیم ما هنوز هماهنگ نشده است.

مصدومان استقلال در چه وضعیتی هستند؟

وضعیت تیموریان و بیک‌زاده مشخص نیست اما جمشیدیان قطعا به این بازی هم نمی‌رسد