ملت ایران: امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال امروز یک پیروزی بسیار ناپلئونی کسب کرد و با نمایش ضعیفی که ارائه کرد کلیه‌ی هواداران را بیش از آن‌که از این نتیجه خوشحال و راضی کند، نگران کرد. قلعه‌نوئی که ترکیب استقلال را مشابه همیشه و حتی هجومی‌تر از همیشه چیدمان کرد، بازهم در غیاب یک هافبک خلاق میانه‌ی میدان را از دست داد و این امر سبب میدان‌داری بیش از حد بوریرام شد. قلعه‌نوئی پس از پیروزی یک بر صفر مقابل بوریرام تایلند ضمن تسلیت به خانواده امید دربندی بازیکن جوانی که به تازگی به قتل رسیده، گفت:

پیروزی ناپلئونی برابر بوریرام؛ شرایط چطور بود؟

اگر می‌باختیم الان سالن نشست خبری پر از خبرنگار بود. تشکر می‌کنم از مردم و رویانیان امروز به ورزشگاه آزادی آمدند. کفاشیان و تاج هم ظهر به اردوی ما آمدند و از نظر روحی و روانی کمک کردند. شروع خوبی بود البته بی تجربه بودیم. اگر مجیدی دقت می‌کرد و گل دوم را می‌زد شرایط بهتر بود. باید در این هوا بهتر بازی می‌کردیم راضی نیستم. اگر موقعیت برای یک تیم به دست بیاید مربی خیالش راحت است.

ترکیب اولیه‌ی هجومی؛ تب تند شما خیلی زود سرد نشد؟

می‌خواستیم بازی را هجومی کنیم ولی بازی سازی انجام نشد و برهانی هم ضعیف بازی کرد. رحمتی در دو سه صحنه خوب بازی کرد و خدا را شکر کنیم که بردیم و باید ببینیم بازی برگشت چه می‌شود.

تماشاگران پرتعداد؛ دلیل افت بازی استقلال نیست؟

مقابل سپاهان و الهلال بازی خوبی انجام دادیم. کاش مثل بازی با سپاهان بازی می‌کردیم. استرس نداریم. مثل نیمه دوم بازی با صبا بودیم و خیلی خوب نبودیم. جناح چپ ما بعد از سه هفته بازی کرد. جناح راست را به چپ بردیم اما جواب نداد شاید جمشیدیان بیاید بهتر شویم با این حال جای شکرش باقی است که بردیم. این بازی خوب نبودیم و مجیدی هم خوب نبود. مقابل داماش خوب بازی کرد. امشب به غیر از فردین بقیه تعویض ها خوب نبودند.

عدم حضور جباری؛ در میانه‌ی میدان خلاقیتی نیست، قبول دارید؟

باید در مورد این استقلال حرف بزنیم و به تیم ما کمک کنید بالا برویم. تا روز ۲۷ شهریور بهتر بازی خواهیم کرد شاید از نظر بدنی مشکل داشتیم.

گوران لاوره؛ چرا او فرصت حضور نیافت؟

او شناسنامه بازی خوبی دارد بازیکن باشعوری است اما یک هفته به خاطر مسایل مالی نیامد و یک جلسه با ما تمرین کرد و با یک جلسه نمی‌توانم در ترکیب قرارش بدهم از نظر بدنی و روانی اگر گوران آماده باشد می تواند به ما کمک کند و از فردا که ما ریکاوری می‌کنیم به فکر بازی با راه آهن هستم.

نیمه‌ی دوم و فقط یک مهاجم؛ دلیل این تصمیم چه بود؟

ما با یک مهاجم نبودیم و سه مهاجم داشتیم ۴-۴ - ۲ لوزی بازی می‌کردیم و در نیمه دوم هم مهاجم زیاد کردیم تا بازی‌سازهایشان را ببندیم. شاید اشتباهم این بود که چهار هافبک سه هافبک شد. قاضی در ذوب آهن در این پست بازی کرده است. چرا اسم قاضی را می‌آورید در کل خوب نبودیم.

فرهاد مجیدی؛ هنوز هم معتقدید بازیکن ۹۰ دقیقه‌ای نیست؟

بازی‌های آسیایی در آزادی فرهاد می‌تواند به ما کمک کند اما در لیگ به خاطر زمین خراب در نیمه دوم از او استفاده می‌کنیم. مجیدی باید از تجربه اش استفاده می‌کرد تا به گل می رسیدیم. یک زمان مجیدی در زاویه بسته گلزنی می‌کند امروز مهاجمان ما خوب تغذیه نشدند و در مجموع از بازی راضی نبودم و در کل خوب نبودیم و نباید اسم قاضی بیاوریم که چرا در این پست یا آن پست بازی کرده است.