ملت ایران: جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی ایران که با حرف و حدیثبسیار در استقلال ماندنی شد تا در این دیدار حساس استقامت کمربند میانی استقلال را در نبود یک هافبک خلاق بالا ببرد و آبی‌پوشان حداقل در افکار تدافعی موفق باشند و در نهایت استقلال در مرحله رفت یک چهارم نهایی قهرمانان آسیا، بوریرام را شکست دهد. نکونام پس از این دیدار در مصاحبه با خبرنگاران گفت:

پیروزی برابر بوریرام؛ هرچقدر بد بودید، ساختار دفاعی خوبی داشتید نه؟

امروز فقط ساختار دفاعی ما خوب بود و حریف توانست توپ و میدان را در اختیار داشته باشد. گل زودهنگامی زدیم و می‌توانستیم از ضد حملات استفاده کنیم. بوریرام بازی را در اختیار داشت اما موقعیت چندانی به دست نیاورد. باید تمرکزمان را معطوف بازی بعد کنیم تا به مرحله بعد صعود کنیم.

بوریرام؛ توپ و میدان را داشتند اما موقعیت گل خیر!

آنها بهتر بازی کردند اما موقعیتی برای گل‌زنی نداشتند بازی برگشت بسیار سخت است و اگر سه گل هم می‌زدیم می‌دانستیم آنجا بازی سختی خواهیم داشت. آنها واقعا تیم قویی بودند.

‌گل زودهنگام و فروکش کردن عطش هجوم؛ دلیل این امر چه بود؟

ما عقب‌نشینی نکردیم آنها به خوبی باز می‌شدند، موقعیت‌هایی داشتیم اما نتوانستیم استفاده کنیم. بوریرام بر توپ و میدان احاطه داشت و بسیار راحت‌تر باز می‌شد.

ساموئل و بیک‌زاده چون تازه از مصدومیت رها شده بودند پس از مدتها به میدان می‌رفتند. همه بازیکنان زحمت کشیدند و تلاش خوبی انجام دادند.

ماتادورهای بوریرام؛ هیچ‌کدام را می‌شناختید؟

دفاع وسط بوریرام را می‌شناختم آنها یک بازیکن شماره ۷ دارند که به ایران نیامده بود او نیز بازیکن بسیار خوبی است که در اسپانیان می‌شناختمش.

توپ طلای آسیا؛ شما پس از علی کریمی این جایزه را دریافت می‌کنید؟

امیدوارم این اتفاق بیافتد و هرکس لیاقت دارد این جایزه را بگیرد. تنها چیزی که کم دارم این عنوان است البته اگر هم نشد مهم نیست چرا که اولویت ما موفقیت استقلال است.

توکل بر خدا و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.