ملت ایران: امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال که به شدت از شرایط تیم خود ناراضی بود پس از پایان کنفرانس مطبوعاتی خود در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره شرایط امروز استقلال اظهار داشت:

پیروزی نگران‌کننده برابر بوریرام؛ با این شرایط بازی حق می‌دهید نگران باشیم؟

وقتی که یک تیم ایجاد موقعیت نمی‌کند یک مربی باید از این موضوع نگران باشد اما در مجموع هم اینکه بازی را در اولین قدم در دو دیدار رفت و برگشت بردیم و گل نخوردیم دو نکته بسیار مثبت است.

دلیل افت استقلال؛ شما برای ما بگوئید!

ما بازی امروز را بردیم و گل نخوردیم، متأسفانه شرایط تیمی ما از نظر بدنی اصلا خوب نیست و بچه‌ها پشت سر هم مصدوم می‌شوند چون خوب بچه‌های تیم ملی ما بدنسازی نکردند.

بچه‌های ملی پوش ما خوب استراحت نکردند و فقط در یکی دو بازی سعی کردند تا خود را به شرایط تیمی ما برسانند.

توصیه‌ی کی‌روش ۱۵ تا ۲۰ روز استراحت برای ملی‌پوشان بود؛ حالا با او هم‌عقیده شدید؟

واقعا حرف ایشان درست است، متأسفانه لیگمان زمانی شروع شد که ما هم باید کج‌دار و مریز از بازیکنانمان در مسابقات استفاده می‌کردیم. من همین‌ جا به خانواده دربندی تسلیت عرض می‌کنم و متأسفانه درگذشت ایشان خبر بسیار بدی بود که جامعه ورزش را بسیار متأثر کرد چون ناگوار بود.

بازی برگشت در تایلند؛ امید به پیروزی هست؟

ما تا فردا استراحت می‌کنیم و بعد به فکر راه‌آهن هستیم، من معتقدم پله پله باید جلو برویم، ان شاء‌الله در دو بازی آینده موفق باشیم و سپس به بازی‌های بعدی فکر کنیم. من امیدوارم کی‌روش در این بحثبه ما کمک کند. امیدوارم کی‌روش اجازه دهد تا بازیکنان تیم‌ها در اختیار خودشان باشند. من با کفاشیان صحبت کردم و از ایشان درخواست کردم در اردوی بعدی به بازیکنان اجازه دهد که بازیکنان استقلال در اختیار خودشان باشند.

اردوی تیم ملی؛ نظر شما در این رابطه چیست؟

اگر بازیکنان ما را به اردو ببرند و با توجه به لیگی که ۴ روزه برگزار شود برای بازیکنان ما بسیار خطرناک است، اگر بازیکنان ما بخواهند به اردوی تیم ملی بروند ۴ روز مانده به بازی با نماینده تایلند به ما اضافه می‌شوند که ما عملا لطمه جبران‌ناپذیری می‌خوریم، طبق صحبت‌هایی که شده باید نگاه ملی به همه چیز داشته باشیم و بهترین استفاده را از ملی‌پوشانمان داشته باشیم. آقای کی‌روش نباید بازیکنان ما را دعوت کند، البته من از ایشان خواهش می‌کنم که این کار را انجام ندهد تا ما از لحاظ کار بدنی و عقب‌افتادگی‌ها به هماهنگی لازم برسیم.

آخرین وضعیت تیموریان؛ چطور است؟

تیموریان ۸ سانت دچار پارگی از ناحیه پا شده در آخرین عکسی که از او گرفتیم ۴ سانت مشکل حل شده و فکر کنم تا ۴ - ۵ روز آینده به ما اضافه می‌شود، جمشیدیان نیز کارهای هوازی و قلبی و عروقی خود را انجام داده و تا بازی برگشت به ما اضافه می‌شود. برای ما مهم است که بازی برگشت را با یک نتیجه خوب ببریم و از الان هم من نگران آب و هوای تایلند نیستم. شماها هم به فکر آن موقع نباشید. ما اول به راه‌آهن فکر می‌کنیم و بعد استقلال خوزستان و بعد از آن وقت داریم که به بازی‌های بعدی فکر کنیم البته باید ریکاوری خوبی داشته باشیم.

هواداران استقلال؛ امروز از آن‌ها راضی بودید؟

از تک تک آنها تشکر می‌کنم چون واقعا ما را شرمنده کردند. امروز استقلال ایران بود و همه قرمز و آبی و فدراسیونی آمدند تا به ما کمک کنند، اینها کارهای قشنگی است که از روی فوتبال پاک نمی‌شود. مردم هم حضور بسیار پرشوری داشتند که من از تک تک آنها تشکر می‌کنم البته در خصوص تعویض‌های من حرف و حدیث‌های زیادی بوده که من باید بگویم به جز فردین عابدی بقیه تعویض‌های ما خوب جواب ندادند، نه آمدن آرش خوب بود و نه نظری، هر چند که تمام تعویض‌های من رو به جلو بود و می‌خواستم با آوردن سیاوش به بیرون زمین نظری را برای هجومی کردن تیم به زمین فرستادم اما علیرغم اینکه دوست داشتیم از سرعت آرش و نظری استفاده کنیم ولی در ۵۰ متر رو به جلو و بازی‌سازی مشکل داشتیم. خوشبختانه گل خوبی زدیم اما ای کاش فرهاد گل دوم ر ا می‌زد تا خیالمان از تایلند و تهران راحت می‌شد.