ملت ایران: گوران لاوره بازیکن صربستانی استقلال پس از عقد قرارداد چند روزی در تمرینات استقلال شرکت کرد اما به یکباره به دلیل عدم تعهدات مالی از حضور در تمرینات خودداری کرد. لاوره که معتقد است شرکت نکردن در تمرینات حق او است و باید جریمه دیرکرد نیز دریافت کند، در گفت‌وگوئی با خبرنگاری تسنیم در این باره و دلایل عدم حضورش در تمرینات صحبت کرد و گفت که اگر مهربانی‌های برخی افراد نبود تا حالا از ایران رفته بود.

یک هفته است در تمرینات استقلال حضور ندارید. نگران جریمه از سوی باشگاه نیستید؟

در قرارداد من هم مثل همه قراردادهای حرفه ای در دنیا بندی وجود دارد که در صورت پایبند نبودن باشگاه به تعهدات مالی اش، می توانم در تمرینات شرکت نکنم و علاوه بر این جریمه دیرکرد روزانه هم درباره این موضوع تعیین شده است.

درخواست شما از باشگاه استقلال چیست؟

همه امکانات اولیه ای که باید برای یک بازیکن حرفه ای در نظر گرفته شود همانند مبلغ پیش قرارداد، خانه و وسیله رفت و آمد به تمرینات که متاسفانه جز دو دست لباس ورزشی هیچ امکاناتی در اختیار من نیست.

واکنش باشگاه نسبت به غیبت شما چه بود؟

تا دو روز پیش که هیچ تماسی با من نگرفتند اما روز شنبه موفق شدم سرانجام بعد از سه هفته حضور در ایران برای اولین بار مدیرعامل باشگاه را ملاقات کنم. رفتار ایشان خیلی خوب و مهربانانه بود. فتح الله زاده به من قول داد که ظرف ۲۴ ساعت یک چک به تاریخ ۱۲ روز دیگر به من بدهند اما الان دو روز گذشته و هنوز این اتفاق رخ نداده است. از روز شنبه تا الان خیلی ها به من گفتند که چک باشگاه نقد نمی شود و خوشحال نباش اما من دلم می خواهد به قول آقای رئیس خوشبین باشم و روی حرف ایشان حساب کنم.

پس منتظر هستید چک را دریافت کنید تا در تمرینات حاضر بشوید؟

مسئولان باشگاه به من گفته اند که چک فقط در انتظار امضای یک عضو هیئت مدیره باشگاه است و فردا این چک را به من تحویل می دهند. من به حرف آنها اعتماد می کنم و از امروز در تمرینات استقلال حاضر می شوم. در این یک هفته روزی دو نوبت تمرین بدنسازی و انفرادی کردم اما دوست دارم هواداران مهربان و دوست داشتنی استقلال خودشان را جای من بگذارند. وقتی به یک کشور غریب می روی و با چنین شرایطی روبرو می شوی چه کار باید کنی؟ من با انگیزه فوق العاده ای به ایران آمدم. در اوکراین از شرایط استقلال خیلی لذت بردم. وقتی به ایران آمدم و شور و هیجان این تیم و هوادارانش را در تهران و شیراز دیدم احساس کردم که استقلال برای خودش در آسیا عین بارسلونا است. از تماشاگر گرفته تا این همه بازیکن ستاره و با کیفیت اما حالا خیلی ناراحتم. بی تفاوتی باشگاه استقلال برای من غم انگیز است.

اکنون چه تصمیمی دارید؟ به نظر خودتان چک باشگاه استقلال نقد می شود؟

تا به حال در زندگی ام با این شرایط مواجه نشده بودم. واقعا بلد نیستم به این سوال پاسخ بدهم. فقط امیدوارم حرف‌های آقای رئیس اتفاق بیفتد. در همه دورانی که در اندرلشت، پارتیزان و گرونیگن بودم پیش از امضای قرارداد مبلغی را دریافت می کردم اما واقعا نمی دانم در فوتبال با استعداد شما چرا این مسائل وجود دارد.

درباره دیدار روز چهارشنبه استقلال برابر بوریرام تایلند چه نظری دارید؟

استقلال، بارسلونای آسیا است و شک ندارم چهارشنبه شب بوریرام را با قدرت شکست می دهیم. بیش از هر چیز دوست دارم ورزشگاه آزادی را با حضور صد هزار تماشاگر تجربه کنم.

به نظر شما کدام تیم ها در لیگ برتر رقیب اصلی استقلال برای قهرمانی هستند؟

بیشتر از همه فکر کنم پرسپولیس بتواند در کورس قهرمانی با استقلال باقی بماند اما تیمی که با اختلاف قهرمان لیگ برتر می شود، ما خواهیم بود.

در بین بازیکنان استقلال با کدام یک بیشتر ارتباط برقرار کردید؟

همه بازیکنان استقلال برخورد و رفتار خیلی خوبی با من داشتند. از فرهاد مجیدی، نکونام، آندو، رحمتی، ساموئل گرفته تا اعضای کادر فنی و به خصوص سرمربی تیم که یک جنتلمن واقعی است. باور کنید اگر این همه مهربانی را ندیده بودم با این همه مشکل همین حالا از ایران می رفتم.