ملت ایران: بوریرام یونایتد؛ تیمی که استقلالی ها اعتقاد دارند اگر بتوانند از سد آن عبور کنند، می توانند به سومین قهرمانی شان در رقابت های آسیایی برسند؛ تیمی تایلندی که در مرحله قبل بنیادکار ازبکستان را شکست داد. اما این تیم چگونه به یکی از تیم های مدعی تایلند و فوتبال آسیا تبدیل شد؟

مدل چلسی

در تاریخ فوتبال تایلند، هیچ تیمی به اندازه بوریرام چنین پیشرفت سریعی نداشت. آنها که تا همین چند سال قبل تیمی ناشناخته بودند، بعد از اینکه نِوین چیدچوب، میلیونر و سیاست مدار سابق، این باشگاه را خرید، در مسیر پیشرفتی سریع قرار گرفتند. آنها در این سال ها بازیکنان خارجی زیادی به خدمت گرفتند، از جمله بازیکنانی از اسپانیا مانند خسوس بروکال و مانوئل ردوندو گارسیا که سابقه بازی در لالیگا را هم داشتند. این ستاره ها در کنار بازیکنانی مانند کارملو گونسالس و خاویر پاتینو، که در این فصل نمایش های بسیار خوبی ارائه کردند، تیمی مدعی را شکل داده اند.

بازیکنان کلیدی:

اسمار ایبانس: مدافع مستحکم اسپانیایی که رهبر خط دفاعی بوریرام است. بوریرام شاید در خط حمله گاهی اوقات دچار مشکل شود اما خط دفاعی این تیم به رهبری ایبانس همیشه منسجم و نفوذ ناپذیر است.

جاکافان کائوپروم: در بین ستاره های اسپانیایی خط حمله بوریرام، این جاکافان است که تعادل تیم را حفظ می کند. غیبت او همیشه یک خلا بزرگ در خط میانی این تیم ایجاد می کند اما او در دیدار فردا حاضر خواهد بود.

کارملو گونسالس: بهترین گلزن بوریرام که پشت سر مهاجم نوک بازی می کند. او همیشه در بهترین زمان، در بهترین موقعیت قرار دارد. برنامه تهاجمی بوریرام همیشه از او آغاز می شود.

خاویر پاتینو: مهاجم فرصت طلب بوریرام که با جابجایی دائمی در خط حمله، مدافعان حریف را به دردسر می اندازد. این اولین بازی او در رقابت های آسیایی است و هواداران بوریرام معتقدند که او در بهترین زمان به تیم اضافه شده است.

سرمربی: اسکات کوپر

او زمانی سرمربی تیم جوانان لسترسیتی بود. او همیشه علاقه زیادی به بازی هایی برمبنای پاس های کوتاه و سریع و پرسینگ شدید دارد. البته این تنها یکی از شیوه های بازی بوریرام است.

سبک بازی:

بوریرام مانند بسیاری از تیم های شرق آسیا، فوتبالی سرعتی را به نمایش می گذارد؛ با پاس کاری های کوتاه و دوندگی بالا. حضور اسکات کوپر در این باشگاه باعثشده تا پرسینگ از جلو زمین هم به سبک بازی این تیم اضافه شود. این شیوه باعثمی شود تا حریفان نتوانند بازی همیشگی شان را به نمایش بگذارند.