ملت ایران: روزنامه انگلیسی سان در گزارش خود به این نکته اشاره کرده که گرثبیل به هم تیمی هایش در تیم ملی ولز گفته که دیگر با پیراهن تاتنهام به میدان نخواهد رفت.

یکی از نزدیکان به بیل در گفتگو با روزنامه سان گفته: «بیل درک نمی کند که چطور سران تاتنهام نمی توانند برای انتقال او به رئال که می تواند او را مبدل به گران قیمت ترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال نماید، موافقت کنند. چطور چنین ماجرایی برروی یک بازیکن تاثیرنمی گذارد؟ آن هم وقتی که یکی از بزرگترین تیم های دنیا پیشنهاد فوق العاده ای را برای جذب تو ارائه داده ولی اوضاع خوب پیش نمی رود؟ خیلی روشن است. بیل دیگر برای تاتنهام بازی نخواهد کرد.»

در روزهای اخیر به نظر می رسید که ماجرای جنجالی گرثبیل کمی آرامتر دنبال می شود. بعد از صحبت های اخیر فلورنتینو پرس که گفته بود پرداخت ۱۰۰ میلیون یورو برای جذب بیل خیلی زیاد است، کارلو آنچلوتی سرمربی رئال هم در صحبت هایی گفته بود: «چرا باید درمورد بیل صحبت کرد؟ آن هم در شرایطی که خسه و موراتا خوب بازی می کنند.»

از همین رو شنیده می شد که رئالی ها از تلاش برای جذب بیل دست کشیده اند اما گویا حالا این ستاره ولزی است که با پیگیری تمام به دنبال انتقالش به تاتنهام است.»