ملت ایران: فرانک ریبری، ستاره فرانسوی بایرن موینخ، تایید کرد که در تابستان ۲۰۰۹ قصد داشت به بارسا برود اما در نهایت تصمیم گرفت در این باشگاه بماند و قراردادش را تمدید کند.

این ملی پوش فرانسوی که چند فصل قبل مورد توجه رئال مادرید نیز قرار داشت، اکنون فاش کرد که دیگر باشگاه اسپانیایی نیز به دنبال به خدمت گرفتنش بود.

ریبری به نشریه بیلد گفت: " اریک آبیدال که در آن زمان زیر نظر گواردیولا در بارسا کار می کرد، در فصل ۰۹-۲۰۰۸ با من تماس گرفت.

البته من در آن زمان به رفتن به بارسا فکر کردم. آنها آن موقع بهترین تیم دنیا بودند. شرایط آسانی نبود. من با بایرن قرارداد داشتم و همیشه به باشگاه احترام می گذاشتم زیرا رومنیگه و اُلی هوینس برای من خیلی مهم هستند.

من بعد از حذف بایرن از چمپیونزلیگ در سال ۲۰۰۹ با گواردیولا صحبت کردم. او بعد از تساوی ۱-۱ در مونیخ پیش من آمد و به من به خاطر بازی ام تبریک گفت. او گفت که من بهترین بازیکن زمین بودم. این برای من اهمیت زیادی داشت. "

ریبری به تازگی قراردادش را با بایرن تا سال ۲۰۱۷ تمدید کرد و به تازگی اعلام کرد که قصد دارد تا پایان دوران حرفه ای اش در آلیانس آره نا بماند.