ملت ایران:مصاحبه امیرقلعه نویی در جمع خبرنگاران رشتی، نیم ساعتی طول کشید. مصاحبه ای که در سالن کنفرانس عضدی و با تاخیر برگزارشد، چون کلید سالن گم شده بود!

اولین سئوال از قلعه نویی، سئوال نبود، خوشامد گویی به او بود بابت حضور در شهر زادگاه مادرش. او هم با لبخند اینطور جواد داد که: از اینکه در اینجا حضور دارم خوشحالم. برای اینکه دوباره به شهر مادری‌ام آمده‌ام. در مورد داماش باید بگویم که تیم داماش چند شاخصه خوب دارد که مهمترین شاخصه آن بودن امیر عابدینی که یک مدیرمعرفتی بزرگ در فوتبال ایران است.

او ادامه داد: ما در لیگ سال گذشته فقط در دو بازی ۶ امتیاز کامل را واگذار کردیم و آن هم در مقابل داماش بوده است. در هفته گذشته تیم داماش را تجزیه و تحلیل کردیم. آن‌ها فوتبال را خیلی زیبا بازی می‌کنند چون مربی اش خوب است. در مورد آقای ناظمی هم باید بگویم که یکی ازدوستان نزدیک و مربیان جوان و خوب فوتبال ماست. تیم داماش خیلی با برنامه است. آن‌ها بازیکنان جوان خوبی دارند. مثلا در خط فوروارد حسن‌زاده جوان فعال و خوبی است و خوب بازی می‌کند. اگر ارتباط آبشک و مهدوی را قطع کنیم در رشت موفق خواهیم بود.

او در پاسخ به خبرنگار سایت گل درباره اینکه آیا غایبان تیمش به دلیل شرایط زمین عضدی به رشت نیامده اند، گفت: من هیچ وقت هیچ سه امتیازی را فدای بازی دیگر نمی کنم. چهار بازیکن ما(آندرانیک تیموریان، احمد جمشیدیان، هاشم بیک‌زاده و ساموئل) در بازی فردا به دلیل مصدومیت با ما نیستن چون کادر پزشکی استقلال گفت آنها در این سفر باما نباشند. اختیار مصدوم ها هم دست من نیست.

امیر قلعه نویی سپس در پاسخ به خبرنگاری که از بازی سرعتی استقلال و خلق موقعیت و هدررفتن توسط بازیکنان این تیم پرسیده شد به وجد آمد و آن را بهترین سئوال این چند وقت اخیر در کنفرانس ها دانست! قلعه نویی در این باره گفت: سعی ما این بوده که نقطه ضعف از دست دادن موقعیتها را رفع کنیم و روی این مسئله خیلی زحمت کشیده و تلاش کرده ایم.

قلعه نویی در پاسخ به خبرنگاری که از اودرباره دلایل جدایی جباری پرسید، اینطور جواب دادکه: هنوز برای من هم جای سئوال است. جباری بر خلاف میل باطنی من از باشگاه جدا شد ولی دلیلش را هنوز نفهمیدم چرا که در ۸ سال گذشته مجتبی جباری در شرایط سخت‌تر از این هم در استقلال ماندگار شده بود. همچنین او فصل پیش یکی از کم حاشیه ترین فصول خود را پشت سر گذاشت. البته ما باید با بازیکنان خوب زیادی داریم و باید این جای خالی را پر کنیم. اگرچه نبود جباری برای ما مسئله ساز است.

قلعه نویی درباره احتمال مربیگری در رشت گفت: من یک مربی درجه چندمی هستم اما آرزوی هر مربی این است که در رشت کار کند، چون تماشاگران پرشور و بازیکنان بااستعدادی دارد و البته آنطور که من دیده ام استقلالی هم اینجا زیاد است.

یک حاشیه حالب این مصاحبه، لحظه ای بود که قلعه نویی در پاسخ خبرنگاری که او را مربی بزرگی دانست، در جواب گفت: من مافیا هسنم!