به گزارش ملت ایران به نقل از مهر: کارشناس حقوقی فوتبال با بیان اینکه تا وقتی بندهای قرارداد خلعتبری با اماراتی‌ها را از نزدیک نبیند هر گونه اظهار نظر درباره آن ناقص است، گفت: او می‌تواند بدون اینکه از عجمان رضایتنامه دریافت کند، در لیگ ایران بازی کند.

هوشنگ نصیرزاده در خصوص شرایط لغو قرارداد محمدرضا خلعتبری با باشگاه عجمان امارات ضمن بیان مطلب فوق خاطرنشان کرد: باید اصل قرارداد او را با باشگاه اماراتی ببینیم و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد هر حرفی که من و شما یا هر کس دیگری در این باره مطرح کند، حرف ناقصی خواهد بود.

وی افزود: باید دید که شرایط فسخ قرارداد وی چگونه است. غرامت‌ها معمولا بر اساس عرف ۲۰ درصد از کل قرارداد است و تا زمانی که بازی‌های لیگ امارات شروع نشود، می‌توان فسخ کرد.

این کارشناس حقوقی فوتبال خاطرنشان کرد: در هر صورت باید دید که چه بندهایی در قرارداد وی وجود دارد که آنها چنین غرامتی را خواسته‌اند. فیفا استانداردهایی دارد که با القای قراردادها خیلی از آنها را تعدیل می‌کند.

نصیرزاده همچنین گفت: خلعتبری یک کار دیگر هم می‌تواند انجام دهد. او به ایران بیاید و بلافاصله هم قرارداد ببندد و بازی کند که بعد از آن اماراتی‌ها شکایت می‌کنند و این پروسه در فیفا یک سال طول می‌کشد. بعد از آن هم فیفا او را جریمه خواهد کرد که از جریمه غرامت خیلی کمتر خواهد بود. این اتفاق در شرایطی امکانپذیر است که خلعتبری از آنها پولی دریافت نکرده باشد.