ملت ایران: موضوع حضور جاسم کرار، هافبک عراقی، در تیم استقلال منتفی شده است. اما چه اتفاقی افتاده که کرار نمی تواند استقلالی شود؟

محمدرضا کسرایی در مورد منع قانونی حضور کرار جاسم در باشگاه استقلال اظهار داشت: با توجه به ماده ۶ آیین نامه نقل و انتقالات بازیکنان حرفه ای فیفا، بازیکنان فقط در زمان نقل وانتقالات که ۱۲ ماه قبل باید به فیفا اعلام می شد می توانند از یک باشگاه به باشگاه دیگر انتقال پیدا کنند.

وی افزود: فقط به عنوان استثنا آن دسته از بازیکنانی که قراردادشان تا قبل از آخرین روز نقل وانتقالات کشور مقصد با باشگاه قبل به پایان رسیده یا فسخ شده باشد، می توانند به صورت سهمیه آزاد خارج از فصل نقل وانتقالات با باشگاه جدید عقد قرارداد کنند. این در شرایطی است که بعد از آن تاریخ هم نباید در مسابقه رسمی برای باشگاه سابق شان بازی کرده باشند.

کسرایی ادامه داد: با توجه به اخبار واصله، بعد از آخرین تاریخ نقل وانتقالات بازیکنان خارجی که در این فصل ۱۵ تیر ۹۲ بوده کرار در مسابقات رسمی زیر نظر فدراسیون فوتبال عراق بازی کرده است، لذا شامل ماده ۶ نمی شود و نمی تواند برای استقلال بازی کند و دریافت ITC برای وی امکانپذیر نیست.

رئیس روابط بین الملل سازمان لیگ تصریح کرد: با توجه به اینکه از سال ۲۰۰۸ دریافت ITC درسیستم فیفا تی ام اس به صورت آنلاین و اتوماتیک انجام می شود لذا سیستم به صورت اتوماتیک قادر به صدور ITC نیست.

کسرایی در پایان تصریح کرد: علاوه بر این باشگاه استقلال در تاریخ پنجشنبه ۹۲/۵ / ۱۰ به ما اعلام کرده است که با توجه به این مشکلات، نام کرار را از فهرست باشگاه های آسیا خارج کرده است، چون یکی از مدارک لازم جهت ثبت نام، قرارداد با ITCبازیکن است. بنابراین حضور کرار در استقلال منتفی است.