ملت ایران: کمیته ی انضباطی آرا خود را در خصوص تخلفات انضباطی که در هفته ی نخست این رقابت ها صورت گرفت اعلام کرد. جریمه ی نقدی که در این هفته به تمامی متخلفات اعلام شد چیزی در حدود بیست و هشت میلیون تومان بود!.
جریمه ی ۵۰ میلیون ریالی و تهدید به کسر امتیاز برای داماش
به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، دیدار دو تیم داماش و سایپا به میزبانی شهر رشت از سری رقابت های هفته ی اول لیگ برتر فوتبال برگزار شد که از سوی تماشاگران تیم داماش تخلفاتی صورت گرفت. به همین دلیل، کمیته انضباطی طبق بند ۴ و ۵ آئین نامه ی انضباطی، باشگاه داماش گیلان را به ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. ضمن اینکه کمیته به مسئولان این باشگاه تذکر داد در مسابقات بعدی اقدامات لازم به منظور برخورد با هواداران متخلف و جلوگیری از تخلفات را انجام می دهد و جرایم شدیدی از جمله کسر امتیاز متوجه باشگاه خواهد شد.
جریمه ۷۰ میلیونی برای تیم گسترش فولاد تبریز
دیدار دو تیم گسترش فولاد و استقلال سوم مرداد در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار شد که از سوی تماشاگران تیم تبریزی به مربی و بازیکنان تیم مقابل، داوران و فدراسیون فوتبال فحاشی شد. کمیته انضباطی طبق بند ۴ ماده۲۲، این باشگاه را به پرداخت ۷۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. ضمن اینکه کمیته به مسئولان این باشگاه تذکر داد در مسابقات بعدی اقدامات لازم به منظور برخورد با هواداران متخلف و جلوگیری از تخلفات را انجام می دهد و جرایم شدیدی از جمله کسر امتیاز متوجه باشگاه خواهد شد.
جریمه ۵۰ میلیونی برای پرسپولیسو دهنوی
دیدار دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز در حالی دوم مرداد ماه برگزار شد که تماشاگران تیم پرسپولیس نسبت به داور مسابقه فحاشی کرده و طبق حکم کمیته انضباطیاز سوی قاسم دهنوی –بازیکن تیم پرسپولیس رفتارهای زننده و غیر ورزشی صورت گرفت. بر همین اساس کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس را به دلیل تخلفات تماشاگرانش به پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی و دهنوی را به پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد و به این بازیکن تذکر داد در صورت تکرار تخلفات، محرومیت برای این بازیکن در نظر گرفته می شود. دهنوی در این بازی کریمی رابا یک فن کمر دبش ضربه فنی کرد!
جریمه ۱۰۹ میلیونی برای تراکتورسازی
به دلیل تخلفات تماشاگران تیم تراکتورسازی تبریز این باشگاه به ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این تیم به دلیل تاخیر در ورود به زمین مسابقه در نیمه دوم(۳ دقیقه تاخیر) به پرداخت ۹ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. ضمن اینکه کمیته انضباطی به مسئولان این دو باشگاه تذکر داد در مسابقات بعدی اقدامات لازم به منظور برخورد با هواداران متخلف و جلوگیری از تخلفات را انجام می دهد و جرایم شدیدی از جمله کسر امتیاز متوجه باشگاه ها خواهد شد.