ملت ایران: علی فتح اله زاده، مدیرعامل جنجالی باشگاه استقلال در برنامه ی ۴۰ تیکه ی شبکه ی ورزش حضوریافت و به مسائل متفاوتی پرداخت که بیش تر حال و هوای کل کل و اعتراض داشت. مدیرعامل آبی های پایتخت از بسته شدن تیم ملی استقلال با مبلغی در حدود تنها یک میلیارد تومان می گوید و این را جز هنرهای مدیریتی خود می داند که البته در دراز مدت باعثصلب اعتماد بازیکنان می شود. شوالیه ی آبی ها از طرح های اقتصادی خود برای خروج از بحران می گوید، طرح هائی که گویا استارت آن با یک بانک استقلال خواهد بود.

فتح اله زاده در واکنش به تصمیم های داوری که در دیدار با سپاهان اتخاذ شد و مانع از پیروزی استقلال شد، با زیر سوال بردن قدرت حریف طلائی پوشان می گوید: " هنوز تیم ما هماهنگ نشده چون تمرینات مان را دیر شروع کردیم. مقابل تیمی بازی کردیم که از مدت ها قبل آماده بود ولی انصافا در چندین سال گذشته سپاهان را اینقدر ضعیف ندیده بودم. ما بازی را باختیم اما اعداد را نه ضمن آنکه اتفاقات داوری در این مسابقه تاثیرگذار بود. ۲ پنالتی ما گرفته نشد و پنالتی سپاهان هم درست نبود. "

شوالیه از هنر خود برای بستن تیمی که چارچوب تیم ملی را تشکیل می دهد، آن هم با تنها یک میلیارد تومان می گوید، هنری که در آن باید یک روز تمام گوشی خود را خاموش کنید تا سستاره ای همچون تیموریان که به دنبال وصول رقمی از قرارداد خود است به شما دسترسی نداشته باشد. او در این رابطه می گوید: " هفته گذشته در هیئت مدیره به دوستان گفتم کسی باورش نمی شود که با یک میلیارد چنین تیمی ببندیم. وزارت در کل ۲ میلیارد تومان که یک میلیارد آن به تازگی رسیده به استقلال پرداخت کرده ولی باور کنید که دیروز کلا تلفنم خاموش بود چون باید به تیموریان پول می دادم. "

مدیر آبی ها امیدوار است تا با تغییراتی که در وزارت ورزش رخ می دهد، پول به باشگاهش تزریق شود تا با تیموریان حساب بی حساب شود. او معتقد است برای جلوگیری از صلب اعتماد بازیکنان باید دخل و خرج سرخ آبی ها مشخص شود: " این بحثتغییرات در وزارت ورزش هم بوجود آمده و باید امضا بگیریم و پول ها وصول شود تا بتوانم پول تیموریان را بدهم. امیدوارم شرایط طوری باشد که بتوانم پول او را بدهم. به اعتقاد من در ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس باید دخل و خرج مشخص باشد تا اعتماد بازیکنان از ما سلب نشود. شما از تیم های دیگر بپرسید چقدر هزینه دارند. "

او همچنان از طرح های اقتصادی خود به عنوان راه حلی برای مشکلات مالی می گوید، طرح هائی که یکی از آن ها اجرائی شده است که اگر جواب دهد به قول خودش تا نیم فصل ۹۰ درصد رقم قرارداد بازیکنان پرداخت خواهد شد. او در رابطه با کارت هواداری و بانک استقلال نیز صحبت می کند و می گوید: " فعلا که با بانک رفاه کار می کنیم اما اگر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بتوانند بانکی تاسیس کنند کاری بزرگ و زیرساختی انجام داده ایم. من کارت هواداری درست کردم که از سال ۸۰ این امر انجام شده بود اما دوستان نوشته اند با این کار می شود به استخر رفت! با این کارت خیلی کارهای بزرگتری می شود انجام داد اما برخی ها کم لطفی می کنند. "

فتح اله زاده را نمی توان در مصاحبه ای یافت ولی کل کل های او را با مدیرعامل سرخ پوشان نیافت. او در مصاحبه ی امروز خود نیز سنت شکنی نکرد و در واکنش به صحبت رویانیان که گفته بود استقلال قزل آلا صید نکرده است، گفت: " آن زمان که رویانیان این حرف را زد من هنوز با تیموریان قرارداد نبسته بودم. استقلال امسال قوی تر از سال گذشته است و رفته رفته بهتر هم خواهد شد. آندرانیک تیموریان بازیکن بزرگی است اما مگر ما بازیکن بزرگ دیگری هم داریم که نگرفته ایم. رویانیان ترسیده که اسم کسی را بگوید چون می داند آن بازیکن را می گیرم. "

این مدیر پرافتخار که استقلال با مدیریت او اوج گرفته است در خصوص هنر خود در حفظ ستاره های تیمش و البته واکنش به صحبت رویانیان مبنی بر این که اطرافیان نکونام اجازه ی حضور او در پرسپولیس را ندادند، می گوید: " آن زمان که رویانیان این حرف را زد من هنوز با تیموریان قرارداد نبسته بودم. استقلال امسال قوی تر از سال گذشته است و رفته رفته بهتر هم خواهد شد. آندرانیک تیموریان بازیکن بزرگی است اما مگر ما بازیکن بزرگ دیگری هم داریم که نگرفته ایم. رویانیان ترسیده که اسم کسی را بگوید چون می داند آن بازیکن را می گیرم. "

او در پایان کل کل با پرسپولیسی ها در پاسخ به این سوال که آیا با این نفرات می توانید پرسپولیس را شکست دهید، یک پاسخ رندانه می دهد و همه چیز را به نحوه ی ارتباط خود و رویانیان منوط می کند، جوابی که در نوع خود بسیار جالب بود: " ما روی کاغذ تیمی خوب بستیم. پرسپولیس تیمی جوان و دونده است اما ما هم با تجربه ایم. نمی شود این بازی را پیش بینی کرد. باید تا دربی ببینم رابطه رویانیان با من چطور است بعد نظر بدهم! "

با این حال شوالیه مدعی است با این که هیچ گاه قول قهرمانی نمی دهد، همیشه قهرمان می شود و این بار نیز همین طور خواهد بود.

فتح اله زاده در پایان در رابطه با حریف بعدی خود در لیگ قهرمانان آسیا نیز این چنین می گوید: " تیم حریف خیلی مرموز است. آنها بازیکنان ایتالیایی و ژاپنی دارند و خیلی هزینه کرده اند اما اگر حمایت شویم قطعا می توانیم به ستاره سوم برسیم. ”