ملت ایران: با اینکه تصور می شد سازمان لیگ با شماره پیراهن های عجیب و غریب و اعداد بالای بازیکنان تیم های لیگ برتری مخالفت کند و محدودیتی برای انتخاب شماره ها قائل شود اما این اتفاق نیفتاد تا شاهد حضور بازیکنان تیم ها در مسابقات با شماره های جالب و متفاوت باشیم که تعدادشان کم هم نیست.
در این میان برخی بازیکنان که در حسرت شماره های منحصر به فرد ۸ و ۹ تیم هایشان هستند امسال شماره های عجیب و غریب ۸۸ و ۹۹ را به تن می کنند و گروهی هم بین اعداد ۳۰ تا ۴۰ را انتخاب کرده اند تا زیاد از بقیه فاصله نگیرند.
با این حال شاید مرور لیست بازیکنانی که در لیگ سیزدهم با شماره های متفاوت به میدان می روند جالب باشد:
پرسپولیس:نیسلون کوریا جونیور وقتی به پرسپولیس آمد که شماره یک متعلق به شهاب گردان بود. بعد از رفتن گردان هم شماره یک به رضا محمدی رسید اما نیلسون در شروع این فصل هم با همان ۴۰ ادامه داد. اما جالب ترین شماره امروز به علیرضا حقیقی تعلق گرفت. او که شماره یک را دوست داشت این فصل با شماره ۸۸ به میدان می رود. شماره پیراهنی که در روبین کازان هم آن را انتخاب کرده بود و سال تولد میلادی اوست.
استقلال:در تیم آبی پوش پایتخت بازیکنان جدید همه شماره های خوب را برداشته اند و کسی دنبال شماره نامتعارف نرفته. عجیب ترین شماره اما متعلق به پژمان نتظری است که مثل فصل قبل ۳۳ می پوشد.
استقلال صنعغتی خوزستان:در تیم ویسی تنها بازیکنی که دنبال فیگورهای اینچنینی است کسی نیست جز عادل کلاه کج که مثل دوران حضورش در پرسپولیس(دوره اول) و سپاهان ۴۰ می پوشد.
تراکتورسازی:در تیم تبریزی امسال محسن حسینی مدافع بلند قامت این تیم بنا به دلایل نامعلوم ۴۴ می پوشد اما جالب ترین شماره متعلق به مرتضی اسدی کاپیتان تراکتوری هاست که ۸۸ را انتخاب کرده چرا که با ورود علی کریمی به این تیم اسدی ۸ محبوبش را به کریمی تقدیم کرده است.
داماش:نماینده رشت هم شماره عجیب و غریب کم ندارد. به غیر از حمید خدابنده لو و امیر محمد مظلوم دو بازیکن جوان تیم که شماره های ۳۵ و ۳۸ را انتخاب کرده اند جهانگیر عسگری این فصل با لباس شماره ۷۷ به میدان می رود.
ذوب آهن:در این تیم اصفهانی خبری از شماره های متفاوت نیست و بالاترین شماره را یک بازیکن جوان به نام پیمان سلیمانی به تن خواهد کرد؛ ۴۰.
راه آهن:سورینتی ها در انتخاب شماره های عجیب و غریب رکورددارند. ظاهرا از آنجایی که شماره های ۸ و ۹ این تیم متعلق به حسین پاشایی و مجتبی شیری بوده و بازیکنان جدید شیفته این دوشماره، شماره های ترکیبی از این دو عدد را انتخاب کرده اند. امسال در تیم سورینت میلاد نوری با شماره ۹۹ به میدان رفته و رضا خالقی فر ۸۰ می پوشد. اکبر صغیری هم که بعد از انتخاب اولیه نفت به سورینت پیوست با شماره ۹۰ بازی می کند.
سایپا:در جمع نارنجی پوشان کرجی دو خرید جدید این تیم متفاوت تر از بقیه خواهند بود. محمد رضا ناصحی ۳۴ را برداشته و بابک حاتمی با شماره ۴۰ که تعدادش در تیم ها زیاد شده بازی خواهد کرد.
سپاهان:به غیر از شهاب گردان که از نیم فصل دوم لیگ دوازدهم شماره ۳۵ را برداشته و با بازگشت رحمان احمدی شماره او هم تغییر نکرده، اروین بولکو نیز ۳۸ می پوشد. علی حمودی هم مثل دوران حضورش در استقلال شماره ۴۰ را به تن می کند و یعوقب کریمی که شماره محبوبش را به تن مجتبی جباری می بیند شماره جالب ۸۸ را انتخاب کرده تا به ۸ وفادار بماند.
صبای قم:شاید در تیم حاجی مایلی نباید منتظر این کارهای فانتزی بود و به همین خاطر است که شهرام مهربان دروازه بان مسن و محبوب او بالاترین شماره را دارد که ۳۳ است.
فجر سپاسی:شاغلام پیروانی هم از آن دست مربیانی است که خیلی دوست ندارد بازیکنانش دنبال این قبیل مسائل باشند. در تیم او به غیر از دو بازیکن جوان به نام های حسین فاضلی و محمد دانشگر که شماره های ۳۵ و ۳۶ را انتخاب کرده اند دو خرید جدید فجری ها یعنی مجتبی زارع و محمد حیدری با لباس های شماره ۴۰ و ۴۴ در لیگ حاضر خواهند بود.
فولاد:در بین فولادی ها هم نباید دنبال شماره عجیبی گشت. بالاترین شماره در این تیم متعلق به مهدی نیایش پور جوان است که ۳۵ می پوشد.
گسترش فولاد:سعید آقایی همان بازیکن معروف و جنجالی هفته اول شماره ۴۰ به تن می کند اما جالب ترین شماره متعلق به مربی – بازیکن تبریزی هاست. رسول خطیبی امسال وقتی از نیمکت به میدان برود با شماره ۹۹ بازی خواهد کرد تا کاملا متفاوت باشد.
مس کرمان:کرمانی ها هم در این مورد اشتیاقی به کارهای عجیب نداشته اند و بالاترین شماره پیراهن در این تیم متعلق به وحید اسماعیل بیگی است که ۳۵ می پوشد.
ملوان:در قوی سپد انزلی امسال سعید یوسف زاده هافبک میانی و حالا کهنه کار این تیم با شماره ۴۰ در میدان دیده می شود.
نفت تهران:سوشا مکانی گلر ملی پوش نفتی ها که کلا دوست دارد متفاوت باشد با شماره ۹۹ و بازوبند کاپیتانی تا حدود زیادی به خواسته اش رسیده چرا که شماره یک متعلق به بیرانوند دیگر دروازه بان این تیم است.