ملت ایران: امیر قلعه نوئی و غلام حسین پیروانی دو مربی باتجربه ای هستند که گرچه در رقابت های لیگ برتر از نظر افتخارات قابل مقایسه نیستند و اساسا پیروانی در لیگ برتر هیچ عنوان قابل توجهی را کسب نکرده است و در طرف مقابل قلعه نوئی با کسب پنج قرمانی و دو نائب قهرمانی عنوان دار ترین مربی این رقابت ها است، اما سرمربی فعلی فجرسپاسی تا همین فصل پیش، از نظر تعداد حضور روی نیمکت تیم های لیگ برتری که از قضا دو تیم فجرسپاسی و نفت آبادان نیز بیش تر نبودند، رکورددار بود و ۲۶۰ بازی را در کارنامه داشت. امیر قلعه نوئی در بازی مقابل راه آهن در هفته ی هشتم لیگ دوازدهم برای دویست و شصتمین بار در لیگ برتر مربیگری کرد و از این نظر با رکورد غلامحسین پیروانی برابری کرد. به علت تعویق دیدار استقلال و پیکان در دهفته ی هفتم لیگ قبل، قلعه نوئی برای شکست رکورد شاه غلام تا هفته ی نهم و دیدار برابر فجرسپاسی صبر کرد و در پایان لیگ نیز به رکورد ۲۸۷ حضور بر روی نیمکت های تیم های لیگ برتری رسید.
این دو مربی باتجربه و نام آشنای لیگ برتر در مسیر تبدیل شدن به پرحضورترین مربیان روی نیمکت تیم های لیگ برتری، ۱۴ بار با یک دیگر مصاف داده اند که طبیعتا سهم قلعه نوئی با ۷ پیروزی بیش تر از پیروانی بوده است که فقط دو پیروزی در کارنامه دارد و شاید تنها مربی در تاریخ باشگاه فجرسپاسی است که موفق به شکست استقلال و آن هم امیر قلعه نوئی شده است.
در ادامه مروری بر مصاف های تک به تک این دو مربی خواهیم داشت:
۱) لیگ دوم؛ هفته ی هشتم؛ فجرسپاسی شیراز ۲-۱ استقلال اهواز
۲) لیگ دوم؛ هفته ی بیست و یکم؛ استقلال اهواز ۱-۱ فجرسپاسی شیراز
قلعه نوئی در لیگ دوم از هفته ی ششم هدایت استقلال اهواز را برعهده گرفت و جانشین جلال چراغ پور شد و با وجود آن که این تیم در آستانه ی سقوط بود، با کسب ۲۴ امتیاز از ۲۱ بازی در رده ی یازدهم قرار گرفت. شاگردان شاه غلام نیز در لیگ ۱۴ تیمی موفق شدند با کسب ۴۲ امتیاز در رده ی چهارم قرار گیرند.
۳) لیگ سوم؛ هفته ی نهم؛ فجرسپاسی ۲-۲ استقلال تهران
۴) لیگ سوم؛ هفته ی بیست و دوم؛ استقلال ۳-۲ فجرسپاسی
قلعه نوئی در نخستین حضور رسمی خود روی نیمکت استقلال با کسب ۵۳ امتیاز این تیم را در رده ی دوم قرار داد. شاگردان پیروانی با کسب ۲۹ امتیاز در رده ی یازدهم قرار گرفتند.
۵) لیگ چهارم؛ هفته ی سوم؛ استقلال تهران ۲-۱ فجرسپاسی
۶) لیگ چهارم؛ هفته ی هجدهم؛ فجرسپاسی ۰-۰ استقلال تهران
در این فصل استقلال با قلعه نوئی ادامه داد و با یک رتبه تنزل نسبت به فصل پیش در رده ی سوم با کسب ۵۸ امتیاز قرار گرفت. این درحالی بود که فجر در لیگ شانزده تیمی در رده ی یازدهم قرار گرفت.
۷) لیگ پنجم؛ هفته ی هشتم؛ استقلال تهران ۰-۰ فجرسپاسی
۸) لیگ پنجم؛ هفته ی بیست و سوم؛ فجرسپاسی ۰-۳ استقلال تهران
استقلال در این فصل برای نخستین بار در لیگ برتر با کسب ۵۹ امتیاز قهرمان شد و فجر به همراه پیروانی با کسب ۳۶ امتیاز در رده ی دهم قرار گرفت.
۹) لیگ هفتم؛ هفته ی سی و چهارم؛ فجرسپاسی ۱-۳ مس کرمان
امیر قلعه نوئی پس از اخراج از نیمکت تیم ملی بار دیگر به لیگ برتر آمد و از نیم فصل هدایت مس کرمانی را برعهده گرفت که با فرهاد کاظمی در حال سقوط بود. شاگردان قلعه نوئی در ۱۷ دیدار ۲۸ امتیاز کسب کردند تا با مجموع ۴۵ امتیاز در رده ی دهم قرار گیرند، حتی بالاتر از فجر ۴۲ امتیازی که در رده ی چهاردهم قرار داشت.
۱۰) لیگ هشتم؛ هفته ی دهم؛ استقلال تهران ۵-۲ فجرسپاسی
۱۱) لیگ هشتم؛ هفته ی بیست و هفتم؛ فجرسپاسی ۴-۱ استقلال تهران
استقلال با وجود این که در این فصل بار دیگر به همراه قلعه نوئی قهرمانی را با ۶۶ امتیاز تجربه کرد، اما برابر شاگردان پیروانی در روزهای پایانی لیگ شکست سختی را متحمل شدند، فجری که با ۴۴ امتیاز در رده ی نهم قرار داشت.
۱۲) لیگ دهم؛ هفته ی پانزدهم؛ سپاهان ۲-۰ صنعت نفت آبادان
۱۳) لیگ دهم؛ هفته ی سی و دوم؛ صنعت نفت آبادان ۰-۱ سپاهان
در لیگ دهم سپاهان برای دومین بار متوالی به همراه امیر قلعه نوئی با کسب ۶۶ امتیاز قهرمان شد و صنعت نفت آبادانی را که از حضور پیروانی بر روی نیمکت بهره می جست و با ۴۲ امتیاز در رده ی نهم قرار گرفته بود را در دو بازی رفت و برگشت شکست داد.
۱۴) لیگ یازدهم؛ هفته ی هشتم؛ صنعت نفت آبادان ۳-۳ تراکتورسازی تبریز
در فصلی که تراکتورسازی با هدایت قلعه نوئی نائب قهرمان شد، صنعت نفت به دلیل کسب نتایج ضعیف شاه غلام را در پایان هفته ی چهاردهم اخراج کرد.