ملت ایران: یحیی گل‌محمدی، سرمربی اسبق پرسپولیس این‌روزها هدایت نفت تهران را برعهده گرفته است و موفق شده است این تیم را برای اولین بار به جائی برساند که لیگ را با پیروزی آغاز کند. گل‌محمدی که آمارش در پرسپولیس هم چندان ناامیدکننده نبود در آستانه‌ی دومین دیدار خود در کنفرانس مطبوعاتی حضور یافت و در رابطه با تیمش و شرایط این بازی گفت:

نفت تهران - صبای قم؛ شرایط این بازی را چگونه می‌بینید؟

فردا بازی دشواری مقابل صبا خواهیم داشت. صبا تیم خوبی است و البته ما هم شناخت خوبی از این تیم داریم. یک سال در این تیم کار کردم و اکثر بازیکنانی که هم‌اکنون در این تیم حضور دارند سال گذشته هم بوده‌اند. امیدوارم فردا شاهد بازی خوب و جذابی باشیم.

هر دو تیم مهره‌های خوب و کلیدی دارند که می‌توانند بازی خوبی را رقم بزنند. معتقدم هر تیمی بتواند از موقعیت‌ها استفاده کند می‌تواند به برتری دست یابد. امیدوارم بازی جذاب و خوبی از آب در بیاید.

آغاز لیگ با پیروزی؛ امیدها را زنده کردید نه؟

به هر حال ما شروع خوبی در تیم داشتیم. خوشبختانه توانستیم سه امتیاز باارزش در شیراز کسب کنیم. همیشه بازی اول در لیگ مهم است. این بازی می‌تواند روحیه بخش باشد. ما هم تیم جوانی داریم. حتی از سال گذشته جوان‌تر شده‌ایم، البته ما ترکیبی از جوان‌ها و باتجربه‌ها را در تیم داریم. امیدوارم حرفهای زیادی داشته باشیم اما اکنون زود است که بگوییم چه تیمی قهرمان می‌شود و چه تیم‌هایی سهمیه می‌گیرند. پس از هفته‌های پنجم و ششم می‌توانیم راحت‌تر در این باره صحبت کنیم.

طلب از پرسپولیس؛ دریافت شد؟

بخشی از طلبم مانده است که متاسفانه هنوز پرداخت نشده است. دو سه بار هم با شیرینی قرار گذاشتیم که متاسفانه خیلی راحت جلسات را پیچاند. درست نیست که بخواهیم از طریق مقامات قضایی و کمیته انضباطی طلب خود را دنبال کنیم. امیدوارم هرچه زودتر این مسئله حل شود. زحمت زیادی پارسال کشیدیم. شرایط نیم‌فصل اول را در نظر بگیرند و با نیم‌فصل دوم مقایسه کنند متوجه می‌شوند که چقدر به تیم کمک کردیم. هم‌اکنون دیگر جواب تلفن ما را هم نمی‌دهند. جای تاسف دارد ما این موضوع را روی مشغله کاری شیرینی و رویانیان می‌گذاریم اما امیدوارم که این موضوع حل شود و مجبور نشویم از طریق روش‌های دیگری پیگیری کنیم که نه در شان خودم و نه در شان باشگاه پرسپولیس است.

بازیکنان جوان و استعدادهای جوان؛ چگونه روی مسائل انگیزشی آن‌ها کار می‌کنید؟

یکی از این راه‌ها برگزاری تمرینات خوب و هدفدار است. ما با نظم تمرینات خود را دنبال می‌کنیم. خوشبختانه بازیکنان ما انگیزه زیادی برای یادگیری دارند و این موضوع نوید‌بخش فصل خوبی را برای ما می‌دهد. می‌توانیم سال خوبی داشته باشیم.

پرسپولیس و نفت؛ تفاوت‌ها در چیست؟

تفاوت زیاد است. ما در اینجا به دور از حاشیه کار خود را دنبال می‌کنیم. امکانات خوبی وجود دارد و در نفت تفاوت زیادی با تیم‌های دیگر وجود دارد. مدیران با درایت در این باشگاه وجود دارند و پرداخت‌ها به موقع صورت می‌گیرد که این در روند کاری تاثیر‌گذار است. در نفت ما تمام تمرکز خود را روی تمرینات و نقاط ضعف و قوت خود داریم، اما متاسفانه در تیم‌های بزرگی چون پرسپولیس بخش زیادی از توانمان برای کارهای حاشیه‌ای صرف شد که متاسفانه سال گذشته از امسال و خیلی‌ از سالهای دیگر بیشتر بود.

روند پیروزی‌ها؛ ادامه می‌یابد؟

اگر این روند ادامه داشته باشد نشان می‌دهد ما باتجربه شده‌ایم ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بتوانیم بازی خوبی ارائه دهیم. البته هنوز یک بازی بیشتر نکرده‌ایم. به گونه‌ای هنوز استارت لیگ نخورده است اگر در بازی فردا به برتری برسیم می‌توانیم استارت خوبی بزنیم. بازیکنان انگیزه زیادی دارند و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقاتی می‌افتد.