ملت ایران: داریوش یزدانی سرمربی تیم ال ای بلوز آمریکا و بازیکن سابق تیم ملی با اظهار تعجب ازسکوت بزرگان فوتبال در قبال حرف های اخیر مجتبی جباری, در مورد تبعات منفی این سکوت هشدار داد.

یزدانی با تاکید بر اینکه مجتبی جباری اولین نفری نیست که چنین اتفاقاتی را در فوتبال ما رقم میزند, گفت: نگرانی من از رواج یک بی اخلاقی در فوتبال ماست و سکوت کمیته اخلاق و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و مربیان بزرگ فوتبال در این مورد تعجب بر انگیز است.

بازیکن سابق استقلال و تیم ملی افزود: گاهی عکس العمل ناگهانی و احساسی یک بازیکن در قبال ۹۰ هزار تماشاگری که ۹۰ دقیقه به او توهین میکنند و ناسزا میگویند, با برخورد شدید انضباطی و رسانه ها مواجه می شود و تا سالها از یادها نمیرود اما امروز یک بازیکن خیلی راحت و در حالی که بدون کمترین استرسی در خانه نشسته موبایلش را جواب میدهد و به خبرنگاران میگوید که من با مشت به صورت فلان مدیر زدم! و همه در قبال این حرفها سکوت میکنند.

یزدانی با مثالی از فوتبال انگیس گفت: حتما شما هم شنیده اید که وقتی روی کین کاپیتان منچستریونایتد در کتاب خاطراتش اعتراف کرد چند سال پیش یک بازیکن را در جریان بازی بطور عمدی زده است, اتحادیه فوتبال انگلیس او را با جریمه مواجه کرد.

اما امروز هیچ عکس العملی از کمیته اخلاق نمیبینیم. مدیران باشگاه سپاهان در قبال حرفهای بازیکن شان در مورد مدیر یک باشگاه دیگر سکوت میکنند و مربیان بزرگ فوتبال ما هم که اخلاق مداری همواره شعار و سرلوحه کارشان بوده است, حرفی نمیزنند.

یزدانی با که خود نیز از بابت وعده های عملی نشده ی فتح اله زاده در زمان حضورش در استقلال کم ضرر نکرده, ادامه داد: زمانی که یک مدیرتوانایی عمل به تعهدات خود را ندارد, یک بازیکن هم پیدا میشود که این چنین با او برخورد کند.

وی افزود: با این حال من نگران آینده و تبعات اخلاقی این مساله هستم. آنجایی که بازیکنان جوان فوتبال ما یاد میگیرند مثل بازیکن تیم ملی شان برای گرفتن پولشان با مشت به صورت مدیر یا مربی و بزرگتر خود بزنند! و لازم است که در این باره شاهد واکنشی از سوی متولیان فوتبال باشیم