ملت ایران: مجید جلالی در نشست خبری بازی تیمش مقابل گسترش فولاد در دقایقی طولانی به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
او که برای اولین بار در تبریز در یک نشست خبری شرکت می کرد از بازی پرسپولیس آغاز کرد و گفن: خوشحالم که برای اولین بار کنار شما عزیزان هستم. باید با همکاری و همدلی فصل خوبی را برای تراکتور رقم بزنیم. آینده خوبی در انتظار آذربایجان و تراکتورسازی است. شاید در بازی اول آن چیزی که انتظار داشتیم نبودیم. ما تمرینات زیاد و سنگینی را انجام دادیم و بنا بر دلایل متعدد کیفیت لازم را در بازی با پرسپولیس نداشتیم.
امیدوار به آسیا
نا امید نیستیم. تیم خوبی داریم. اکثر بازیکنان در تمرینات تحت تاثیر باخت مقابل پرسپولیس قرار داشتند اما آنها را متوجه بازی آینده کردیم. من برای آماده سازی تیمم دو راه داشتم که باید یکی از آنها را انتخاب می کردم. یکی اینکه آماده سازی بسته و کوتاه مدت برای شروع لیگ را در دستور کار قرار می دادم و دیگری اینکه با دیدگاهی دور برای شرکت در سه جام تیمم را آماده کنم و همین را انتخاب کردم. می خواهیم در آسیا مقتدارنه ظاهر شویم و کارم را براین اساس طراحی کردم. برخی بازیکنان ما شرایط سنی شان طوری است که نیاز به تمرین سنگین دارند. مطمئن باشید بازیکنان ما در مسابقه فردا بهتر از بازی با پرسپولیس ظاهر می شوند.
گسترش فولادمی دود
گسترش فولاد برادر کوچک تر تراکتورسازی است. بازی خوبی را شاهد خواهیم بود. من مسابقه اول این تیم با استقلال را دیدم. آنها درگیر و دونده هستند و حتما می دانید مقابل چنین تیم هایی باید متمرکز و با حوصله بازی کنیم. احترام زیادی برای گسترش و خطیبی قائل هستم اما با همه وجود برای پیروزی در این بازی تلاش می کنیم.
تراکتور و گسترش برادرند
فوتبال تبریز مسائل منحصر به فرد زیادی دارد که یکی از آنها هواداران هستند. من در شهرهای زیادی کار کردم و هواداران تبریزی منحصر به فرد هستند. قطعا در دربی تبریز آنها مثل برادر کنار هم خواهند بود تا فوتبال تبریز را تشویق کنند و نه تراکتور و گسترش فولاد را. این هواداران کمک می کنند تا بازی سلامت و خوبی را که برای کل فوتبال ایران الگو باشد شاهد باشیم.
لزوم فراموشی بازی پرسپولیس
اینکهشکست مقابل پرسپولیس امیدواری ام را برای قهرمانی کمرنگ کرده حرف عجیبی است. آنهایی که در فوتبال هستند و با فوتبال بزرگ شده اند چنین برداشتی نمی کنند. در هفته دوم بازی ها کسی که این حرف را می زند خارج از حطیه فوتبال فعالیت کرده است. هواداران تراکتور فوتبال را می بینند، درک می کنند و دوست دارند به آینده هم توجه کنند. آنها به دنبال فوتبالی خوب و متفاوت هستند. دیدگاههای متین و منطقی دارند. به بازی پرسپولیس کاری نداشته باشید. تحولات بازی تمرکزمان را به هم زد. ما برای نیمه دوم برنامه داشتیم اما نتوانستیم آنها را اجرا کنیم.
علی کریمی مقابل پرسپولیس
تیم ما به یک بازیکن وابسته نیست. کل تیم ما خوب نبود. کریمی هم جزو آن است. ما یک تیم هستیم. جوانان خوبی داریم که در آینده آنها را خواهید دید. برخی مربیان تیمشان را با ۱۱ بازیکن اصلی و ۱۵ بازیکن فرعی می بندند. آنها نگران تبعات نیمکت نشینی بازیکنان بزرگ هستند اما من این تبعات را به جان می خرم. ما نیمکت خوبی داریم و باید این بازیکنان را مدیریت کنیم.
شش هفته صبر کنید
از جمع بازیکنان فعلی فقط محمد نصرتی در یک دوره با من کار کرده است. سایر بازیکنان اولین بار است که با هم کار می کنیم. می خواهم طورری برنامه ریزی کنم که در آینده موفق باشیم. مثالی می زنم. بازیکنی که سالها وقتی پاس داده است به توپ نزدیک شده و من به او می گویم وقتی پاس می دهی فرار کن تا بخواهد با این شرایط جا بیفتد زمان می برد. در ذهن من نوعی از فوتبال است که برای اجرایی شدنش کار بازیکن سخت می شود. به بازیکنان گفته ام روزی که با فولاد شروع کردم از ۶ بازی نخست، ۳ امتیاز گرفتیم اما در جدول نیم فصل دوم با آن تیم جوان نایب قهرمان شدیم. وقتی با پاس قهرمان شدیم از دو بازی اول یک امتیاز گرفتیم و در ۱۱ بازی ابتدایی سه باخت داشتیم اما با عملکرد خوب در دور برگشت قهرمان شدیم. استنباطم این است پس از ۶،۷ هفته به شرایط ایده آل برسیم. باید به این نکته توجه کنیم. امسال مهم ترین عناصر نتیجه گیری خود را از دست داده ایم. سید صالحی، دهنوی و لوپز این عناصر بودند که سهمی ویژه در موفقیت های سال گذشته داشتند. من شاهد بودم باشگاه تلاش زیادی کرد که آنها را حفظ کند اما به هر دلیل رفتند. با این حال باید حوصله کنیم. من اطمینان دارم بازیکنان جدید جای آنها را به خوبی پر می کنند.
.
کریم شاید در فهرست ۱۸ نفر
برای بازی پرسپولیس ۴ فوروارد داشتم که ۳ نفر را به زمین فرستادم و برنامه ام این بود کریم انصاری فرد را به ترکیب اضافه کنم. ساعت ۵ بعد از ظهر به من گفتند نمی توانی از او استفاده کنی. حالا که مشکل انصاری فرد حل شده است دیگر نیازی به توضیح بیشتر نیست. او آسیب دیده بود و در این هفته فقط یک جلسه تمرین سبک انجام داد. شب گذشته با او صحبت کردم و امروز به تمرین می آید. اگر شرایطش خوب باشد او را در لیست ۱۸ نفره قرار می دهم.
ترافیک در پست دفاع وسط
در سه بازی تدارکاتی که در تهران برگزار شد شرایط طوری پیش رفت که نگران دفاع وسط شدیم و تصمیم گرفتیم یک بازیکن دیگر را اضافه کنیم. اگر من به همین مدافعان اطمینان می کردم یکی از سهمیه های لیگ برتری مان را به دفاع اختصاص نمی دادیم. با این حال بازی های زیادی داریم. در مدت ۱۰ ماه باید ۵۰ بازی انجام بدهیم. نوع گلی که مقابل پرسپولیس خوردیم سال پیش به کرار اینگونه دروازه تراکتور باز شده بود. باید کارهای ویژه ای داشته باشیم.
تمجید از باشگاه سپاهان
استقلال و پرسپولیس از نظر هوادار بسیار سرتر از سپاهان هستند اما سپاهان با مدیریتی که دارد اجازه نداده است اتفاقاتش به بیرون خانواده درز کند. آنها حتی بازیکنشان را اخراج کردند اما حتی یک خبر در رسانه ها منتشر نشد. همه باید کمک کنیم تا تراکتورسازی به آنچه مدنظر همه ماست برسد.
قول قهرمانی
دکتر شریعتی جمله قشنگی دارد. می گوید فلسفه هر کسی آن چیزی است که عمل می کند و نه آن چیزی که می گوید. باز هم می گویم زمان می خواهیم. تعامل و همکاری بسیار مهم است.
بازیکن خارجی
.وی درباره جذب بازیکنان خارجی باید بگویم ما باید در این باره حساسیت به خرج بدهیم. تا کنون ۱۲۰ سی دی بازیکن خارجی دیده ایم اما شاید دو، سه نفر از آنها خوب بودند که آنها هم درگیر بازی های تیم ملی کشورشان هستند و جذبشان مراحلی را می طلبد.
اعتراض به داوری
در فولاد که بودم در جلسه هیات مدیره یکی از اعضا به من همین جمله را گفت. گفتند که در اصفهان مقابل سپاهان پیش بودیم اما بازی را از دست دادیم و چون شما ایستادی و به تصمیمات اشتباه داور اعتراض نکردی اینطور شد. من هم گفتم کار من این است و شما هم با شناخت از نوع کارم انتخابم کردید. اگر نمی خواهید مشکلی نیست و می روم. من مربی نیستم که کنار زمین داد و فریاد کنم. سکوها را تحریک کنم. به آینده امیدوارم و معتقدم کار به سلامت جلو می رود.
در بازی با پرسپولیس محسن قهرمانی اشتباه کرد اما چون می دانم سلامت است اگر ۲۰ اشتباه دیگر هم می کرد تحمل می کردم. ما باید کمک کنیم تا داوری مان به سمت و سوی کم اشتباه شدن پیش برود.