سپاهان؛ توفان بی‌مهار

پیروزی قاطع در زمین النصر، طلایی‌پوشان را با اوضاعی رو به راه آماده شهرآورد اصفهان کرده است. حالا کرانچار و شرکاء برای حفاظت از دروازه خود به پنجه‌های چسبناک رحمان احمدی بیشتر امیدوارند. آنان به خط دفاعی خود در لیگ برتر می‌بالند زیرا با ۲۷ گل خورده مستحکم‌ترین دیوار بتونی لیگ را از آن خود کرده‌اند. اما اوج کار زردپوشان در کمربند خط میانی تیم‌شان رقم می‌خورد. جایی که نویدکیای طراح و خلاق به همراه مهدی کریمیان و جان‌واریوی شوتزن در معیت امید ابراهیمی کمتر اجازه عرض اندام به هافبک‌های رقیب می‌دهند.

خط حمله زهردار سپاهان با برونو سزار، سیدمهدی سیدصالحی و جواهیر سوکای به یکی از توفانی‌ترین خطوط حمله لیگ برتر تبدیل شده تا لقب «توفان زرد آسیا» برای سپاهانی‌ها برازنده‌تر از همیشه جلوه کند. سرعت و حرکات انفجاری این مهاجمان در برابر خط دفاعی ذوب‌آهن که مدت‌هاست روی تفاضل گل ۲ - ثابت مانده دیدنی خواهد بود. طلایی‌پوشان در صورت کسب پیروزی در این دیدار با توجه به این که هفته آخر باید در فولادشهر مقابل مس سرچشمه بایستند قهرمانی خود را کاملا مسجل خواهند کرد.

ترکیب احتمالی سپاهان

رحمان احمدی - سیدجلال حسینی - محسن بنگر - حسن جعفری - حسن اشجاری - امید ابراهیمی - محرم نویدکیا - فابیو جان‌واریو - مهدی کریمیان - سیدمهدی سیدصالحی - برونو سزار

ذوب‌آهن؛ هشتمین داربی منصور

سفیدوسبزپوشان اصفهان که فصل سختی را با همه نداری‌ها و مشکلات پشت سر گذاشتند می‌خواهند با برتری در مقابل صدرنشین لیگ ضمن کسب سه امتیاز این بازی شایستگی‌های خود را بیش از پیش به رخ بکشند.

از اردوی نایب‌قهرمان سابق آسیا خبر می‌رسد که قول و قرارهای اعضای هیئت‌مدیره باشگاه نسبت به معوقات مالی بازیکنان در آستانه داربی اوضاع روحی روانی شاگردان ابراهیم‌زاده را سروسامان بخشیده است. هرچند که مصدومیت تازه ایگور کاسترو مهاجم برزیلی و شکستگی کف دست فرشید طالبی بد جوری دست کادر فنی ذوب‌آهن را خالی کرده، اما ابراهیم‌زاده و شرکاء انگیزه نیروهای تازه‌نفس و جوان تیم‌شان را برگ برنده خود می‌دانند.

داربی نصف‌جهان، این بار با شرایط متفاوت‌تر از گذشته به اکران در خواهد آمد. اکرانی که جایزه اسکار هت‌تریک قهرمانی‌اش به دست خود اصفهانی‌ها رقم خواهد خورد. سپاهان تیم اول شهر، در اندیشه کسب سه امتیاز برای پرواز به‌سوی قله افتخار است. ذوب‌آهن تیم دوم شهر برای ادامه برتری‌ها در داربی‌های نصف‌جهان و اثبات شایستگی‌ها مثال " مرگ خوبه، اما برای همسایه " را برای بریدن نوار موفقیت‌های سپاهانی‌ها در دستور کار خود قرار می‌دهد.

جنگ جهانی در اصفهان!

ذوبی‌ها برای اطمینان خاطر از دروازه، حفاظت آن را به شهاب گردان ملی‌پوش می‌سپارند. گردان در برابر مهاجمان تیزچنگ و شوتزن‌های خط هافبک سپاهان روز سختی را سپری خواهد کرد. خط دفاعی ذوب‌آهن با علی احمدی، محمد صلصالی، سینا عشوری و حسین ماهینی اجازه هیچ‌گونه اشتباهی را ندارند زیرا گل خوردن برای آنان خیلی گران تمام خواهد شد. اما پاشنه آشیل تمام ناکامی‌های ذوب‌آهن در لیگ یازدهم خط هافبک این تیم بود. جایی که اینان بعد از خروج قاسم حدادی‌فر به شدت از نبود یک بازیگردان و طراح رنج می‌بردند و بار آنان را باید خط دفاعی ذوب‌آهن به دوش می‌کشید. منصور ابراهیم‌زاده چنانچه سیستم ۲-۴ - ۴ لوزی را برابر سپاهان انتخاب کند با بضاعت موجودش محمد قاضی و پیام صادقیان را در خط حمله قرار می‌دهد تا بتواند با استفاده از پرسینگ و ضدحمله به گل دست پیدا کند. از آنجایی که منصور ابراهیم‌زاده از لیگ هشتم سکان سرمربیگری ذوب‌آهن را در دست گرفته طی ۷بار حضور در داربی اصفهان صاحب ۴ برد، ۲ تساوی و یک باخت شده است و همین برتری‌ها نیروی مضاعفی به کالبد تیمش دمیده است تا بتواند هشتمین داربی را با برد پشت سر بگذارد و همان‌طور که با قهرمانی در جام حذفی و نایب‌قهرمانی در لیگ برتر موجبات حضور سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا را فراهم کرد این بار هم بتواند با ارائه شایستگی‌ها معادله قهرمانی را به هفته پایانی سوق دهد.

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن

شهاب گردان - علی احمدی - محمد صلصالی - سینا عشوری - حسین ماهینی - فیلیپ آلوز دسوزا - اسماعیل فرهادی - هوگو ماچادو - داود حقی - محمد قاضی - پیام صادقیان

منبع: گل