جذابیت شهرآورد منچستر برای رسانه های انگلیسی بیش از بازی بازیکنان، به خاطر نبرد دو مربی آن بود و خطای ' ' ' ' نیگل د یونگ ' ' ' ' روی ' ' ' ' دنی ولبک ' ' ' ' آتش نزاع این دو را شعله ور کرد.
پس از این خطا، فرگوسن به سمت مانچینی رفت و آن دو شروع به مشاجره ای تند کردند. شدت مشاجره به حدی بود که ' ' ' ' مایک جونز ' ' ' ' داور چهارم بازی میانشان ایستاد و سرانجام اعضای دو تیم آنها را به سمت نیمکت ذخیره ها هدایت کردند.

این بازی با تک گل ' ' ' ' وینسنت کمپانی ' ' ' ' کاپیتان منچسترسیتی به سود آبی پوشان پایان یافت.

فرگوسن پس از بازی، مانچینی را به متهم کرد که قصد داشته داوران بازی را مضطرب کند و گفت: در حقیقت او بازی را داوری می کرد.

مانچینی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره لحظه ای که با رقیب خود مشاجره تندی داشت؛ تلاش کرد آن را کم اهمیت جلوه دهد و گفت: این فقط نزاع میان یک طرف که امتیاز بیشتری داشت با طرف دیگر بود.

سرمربی منچسترسیتی اضافه کرد: من با او(فرگوسن) صحبت نکردم ولی او یکدفعه به سمت من آمد و چیزی گفت. البته از نظر من هیچ مشکلی نیست. می توانم درک کنم. من پاسخش را ندادم و فقط با داور چهارم بازی صحبت کردم.

روزنامه دیلی میل در این باره نوشت: اگر بازیکنان منچستریونایتد هم به اندازه فرگوسن دغدغه داشتند؛ به طور قطع با نتیجه بهتری از زمین بیرون می آمدند.

فرگوسن لحظه دریافت گل را ' ' ' ' لحظه ای بد ' ' ' ' توصیف کرد و گفت: سبک بازی منچسترسیتی کاملا ایتالیایی بود؛ بکارگیری سه مدافع و تمرکز روی ضد حمله. ولی ما دروازه بان خود را تست نکرده بودیم و به همین خاطر نمی توانیم دیگران را سرزنش کنیم. آنکه باید ملامت شود خود ما هستیم.

منبع: ورزش ۳