علی رغم موفقیت ها و رکوردشکنی های بارسا زیر نظر پپ گواردیولا در طول ۴ سال گذشته و کسب ۱۳ جام مختلف و نمایش های پرشوری که این تیم ارائه داد، تیتو ویلانووا، کمک مربی کاتالان ها، کمتر در مرکز توجهات قرار داشت.

تا اینکه امروز باشگاه بارسلونا در عین شگفتی اعلام کرد که این مربی ۴۲ ساله از فصل آینده جانشین گواردیولا که امروز به طور رسمی جدایی اش از باشگاه کاتالانی در پایان فصل را اعلام کرد، خواهد شد.

تیتو ویلانووا که در سال ۱۹۶۹ در بیکایره د ایمپوردا، یکی از مناطق ایالت کاتالان به دنبال آمد، همواره رابطه نزدیکی با گواردیولا داشت. این دو در دهه ۱۹۸۰ در لاماسیا در کنار هم رشد کردند اما در حالی که گواردیولا به یکی از ستاره های تیم رویایی کرویف تبدیل شد و با این تیم در طول ۱۱ سال، ۶ قهرمانی در لالیگا و جام در جام اروپا به دست آورد، ویلانووا تنها دو سال برای بارسای بی بازی کرد.

سرمربی جدید بارسا را بیشتر بشناسیم

وقتی گواردیولا در سال ۲۰۰۸ جای رایکارد را در تیم اول بارسا گرفت، ویلانووا نیز با او راهی نوکمپ شد و به کمک مربی تیم اول باشگاه تبدیل شد.

جنجالی ترین اتفاق برای ویلانووا در طول دوران چهارساله حضورش در بارسا، روز ۱۸ آگوست ۲۰۱۱ در دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا رخ داد. خطای شدید مارسلو روی پای سسک فابرگاس، به درگیری بازیکنان دو تیم بارسا و رئال انجامید و در نهایت این مورینیو بود که با فرو کردن انگشتش در چشم ویلانووا، کمک مربی کم حاشیه کاتالان ها را به تیتر اصلی رسانه ها تبدیل کرد.

در ماه اکتبر بار دیگر ویلانووا نخواسته خبرساز شد. وجود یک تومور در غده پاراتیروئیدش، ویلانووا را مجبور کرد که زیر تیغ جراحان برود. خوشبختانه عمل او موفقیت آمیز بود و او چند هفته به تمرینات بارسا برگشت.

سرانجام امروز آندونی سوبی ساره تا، مدیر ورزشی بارسا، اعلام کرد که به خاطر اینکه ویلانووا با فلسفه کاری بارسا به خوبی آشناست و سبک بازی این تیم را به خوبی می شناسد، از فصل آینده جانشین گواردیولا خواهد شد.

اما به نظر ویلانووا برای پر کردن جای خالی گواردیولا که در طول ۴ سال، ۱۳ جام(شاید ۱۴!) مختلف برای کاتالان ها کسب کرد، کار دشواری در پیش دارد.

منبع: گل