ملت ایران: شنیده می‌شود که کریم انصاری فر راهی جز فسخ قراردادش با تراکتورسازی ندارد. انصاری فرد در حالی که رضایتنامه خود را از پرسپولیس دریافت نکرده بود با تراکتورسازی وارد مذاکره شد و با مسوولان تیم تبریزی به توافق رسید. قراردادی امضا کرد و رسما بازیکن تراکتورسازی شد. نکته این قرارداد، امضای آن پس از پایان مهلت نقل و انتقالات بود. کریم تنها در صورتی که بازیکن آزاد بود می‌توانست با تراکتورسازی قرارداد امضا کند اما او با توجه به اینکه فسخ قرارداد خود را نگرفته و در هیات فوتبال ثبت نکرده بود رسما بازیکن پرسپولیس محسوب می‌شد و نه بازیکن آزاد. پس کریم در هیچ حالتی نمی‌توانست به تراکتورسازی برود. همین هم شد و مسوولان سازمان لیگ کارت بازی او را برای دیدار مقابل پرسپولیس صادر نکردند.

مسوولان سازمان لیگ اعلام کردند که هنوز مدارک انصاری فرد ارسال نشده و به همین جهت نمی‌توانند برای او کارت بازی صادر کنند. برخلاف صحبت‌های مسوولان تراکتورسازی که خبر از حل مشکلات انصاری فرد برای بازی مقابل پرسپولیس می‌دادند این اتفاق رخ نداد و در جلسه دیروز تاج و همکارانش، هیچ یک از آنها مهر تایید نزدند به انتقال قانونی این مهاجم ۲۳ ساله.
قرار است امروز نشستی بین مدیران ۲ باشگاه تراکتورسازی و پرسپولیس انجام شود تا آنها تکلیف نهایی کریم را مشخص کنند. این در شرایطی است که انصاری فرد بر سر ۳ راهی قرار گرفته. او به دلیل اینکه قراردادش بعد از موعد مقرر ثبت شده یا باید به پرسپولیس برگردد، یا ۶ ماه بیرون بماند و یا اینکه به یک لیگ خارجی برود.
این در شرایطی است که پرسپولیسی‌ها تمایل دارند بار دیگر انصاری فرد را به ترکیب تیمشان برگردانند. بازگشت انصاری فرد به پرسپولیس را باید جدی گرفت.
هر چند نماینده باشگاه تراکتورسازی در مقابل سازمان لیگ گفت: «ما به هیچ عنوان انصاری فرد را از دست نخواهیم داد و او قطعا در تراکتورسازی می‌ماند.»
برخلاف این صحبت نماینده تراکتورسازی، گفته می‌شود کریم انصاری فرد برای بازگشت به پرسپولیس شانس بالایی دارد و با توجه به تمایل علی دایی به بازگشت او، باید گفت کریم به احتمال ۹۰ درصد دوباره به تهران برمی گردد تا با پیراهن شماره ۹ پرسپولیس به میدان برود. هر چه هست ظرف امروز و فردا تکلیف انصاری فرد مشخص می‌شود. یا او به پرسپولیس برمی گردد یا اینکه ۶ ماه از میادین دور می‌ماند. گزینه اول محتمل‌تر است.