ملت ایران: زلاتکو کرانچار، سرمربی کروات سپاهان اصفهان که برای سومین فصل پیاپی هدایت طلائی پوشان اصفهانی را بر عهده دارد در آستانه ی دیدار با فولاد خوزستانی که مشابه با سپاهان نیمکت خود را بدون تغییر حفظ کرد، در رابطه با شرایط تیم خود و البته شرایط دیدار پیش رو که البته بسیار نیز سخت است با توجه با خریدهای بسیار خوبی که انجام داد گفت:
حرف نخست؛ تشکر کرانچار از رسانه ها: ممنون که واقع بین بودید
در ابتدا باید از رسانه های جمعی تشکر کنم؛ چرا که با واقع بینی تلاش کردند که حقایق را به مردم عرضه کنند. در این راستا علاقه داریم همچنان با رسانه ها تعامل داشته باشیم و تلاش خواهیم کرد که به بهترین وجه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار رسانه ها قرار دهیم.
سپاهان؛ در فصل گذشته رضایت شما را جلب کرد؟
در سال گذشته که در سپاهان حضور داشتم این تیم نه فقط در اوج فوتبال ایران که در اوج فوتبال آسیا حضور داشت.
حمودی، خلیل زاده، جباری، افشین، کریمی و عقیلی؛ این همه ستاره خریدید؟ چطور بود؟
این بازیکنان با ارزش های خود توانایی هایی ایجاد می کنند که با استفاده از آنها می توانیم در لیگ قهرمانان آسیا به خوبی پیشروی کنیم. از روز ۱۷ خرداد که تمرین های تیم آغاز شد، ۴ بازی دوستانه را پشت سر گذاشتیم که به غیر از آرش افشین و مجتبی جباری که در آن بازی ها نبودند، بقیه بازیکنان یاد شده عملکرد بسیار مثبتی داشتند.
جباری؛ توفیق اجباری بود نه؟
آنقدر در پیشرفت جباری نکات مثبتی دیده ایم که اصلا تصور نمی شود این بازیکن تازه وارد است و این در بازی آخر دوستانه سپاهان برابر راه آهن کاملا مشهود بود. هم اکنون تیم سپاهان ترکیبی از بازیکنان باتجربه و پخته را در اختیار دارد.
قهرمانی؛ تنها هدف شما است؟
از هم اکنون مسئولانه مسئولیت ها را به گردن می گیرم و به حریفان نشان خواهیم داد که برای قهرمانی گام برمی داریم. این مطلب را می توانیم در بازی فردا برابر فولاد نشان دهیم.
لیگ سیزدهم؛ در چند جمله توصیف کنید
لیگ امسال به نسبت سال گذشته جالب تر و پرابهام تر خواهد بود. سپاهان در کنار استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و فولاد یکی از قدرت های لیگ برتر ایران به شمار می آید.
هواداران محروم سپاهان؛ نظر شما چیست؟
برای افرادی که این تصمیم را گرفتند متاسفم. چرا این محرومیت باید در لیگ قبلی لحاظ شده باشد و این محرومیت در بازی مهم فردا که حکم یک داربی را دارد، به ضرر سپاهان تمام شود؟
بازیک های رده سنی؛ بازهم جذب خواهید کرد؟
جهان عالیان و مرادمند از بازیکنانی بودند که از تیم های پایه به سپاهان اضافه شدند. این بازیکنان توانستند آرام آرام در ترکیب تیمی قرار گرفته و هماهنگ شوند. هم اکنون مهدی شریفی جوان را داریم. این بازیکن مستعد و خلاق بوده و مطمئنا در زمان مناسب به او میدان خواهیم داد اما درخصوص بازیکنان تیم های پایه باید بگویم به دلیل اینکه باید در جام حذفی، لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا مبارزه کنیم به جای ۱۱ بازیکن باید ۲۲ بازیکن حرفه ای و خوب داشته باشیم.
آسیب دیدگی محرم نویدکیا؛ داستان چه می شود؟
این بازیکن هفته آینده به آلمان می رود تا بتواند نزد پزشک قبلی اش مداوای خود را آغاز نماید. مجتبی جباری در یک ماه آینده جایگزین مناسبی برای محرم خواهد بود و پس از بازگشت محروم نویدکیا شاهد پیوند جدیدی میان جباری و نویدکیا خواهیم بود.
سیستم طلائی پوشان؛ با حضور جباری چگونه خواهد بود؟
قصد داریم در فصل جاری نیز سیستم ۲ – ۴ – ۴ لوزی را ادامه دهیم اما احتمال دارد در خلال مسابقه ها سیستم بازی به ۳-۴ - ۳ و ۳-۳ - ۴ تغییر پیدا کند اما در مجموع سپاهان توانایی این را دارد که در هر مسابقه از یک سیستم و چند زیرسیستم فرعی استفاده کند..
گردان و احمدی؛ توجیه شما چیست؟
از اینکه شهاب گردان پس از آمدن رحمان احمدی همچنان در این تیم ماند و گفت در سپاهان می مانم حتی اگر دروازه بان دوم باشد، افتخار می کنیم؛ چرا که این اعتماد به نفس بهترین شاخص برای هر بازیکنی به شمار می رود. از این دو دروازه بان هر کدام که عملکرد بهتری داشته باشند، درون دروازه خواهند ایستاد.