امیر قلعه نوئی در آستانه ی بازی جذاب هفته ی نخست رقابت های لیگ برتر، در کنفرانس مطبوعاتی پیش از آغاز این دیدار در تشریح شرایط تیم پرستاره ی آبی های پایتخت و همچنین بازی با گسترش فولاد تبریز گفت:
بازگشت به تبریز؛ احساس امیر قلعه نوئی چیست؟
خوشحالم که یک بار دیگر به تبریز آمدم. خاطرات خوبی در تبریز داشتم و فراز و نشیب های زیادی را سپری کردیم. در کنار مردم راحت بودم و قدردان هواداران هستم.
خوشحالم که زحمات آقای زنوزی مالک باشگاه گسترش فولاد به ثمر رسید. آقای خطیبی مربی جوانی است و زحمات زیادی در تیم کشیده و هرچه بخش خصوصی ورود کند پیشرفت خواهیم کرد.
گسترش فولاد تبریز؛ شناختی از شاگردان رسول خطیبی دارید؟
تنها فیلمی که از این تیم دیده ایم در مقابل نفت تهران بوده است که آن هم بازی تدارکاتی بوده است. گسترش فولاد فوتبال خوبی بازی می کند. در خط هافبک نقطه قوت دارد و می تواند برای ما مشکل ساز باشد. تمرین هایمان را دیر شروع کردیم. امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم.
گسترش فولاد تیمی با انگیزه است و آقای خطیبی یکی از سرمایه های مربی گری در آینده خواهد بود. ما نسبت به استقلال فصل گذشته شرایط بهتری داریم. در فصل نقل و انتقالات حضور خوبی داشته و بازیکنان خوبی را جذب کردیم ولی چند بازیکن مان هنوز به تیم اضافه نشده اند.
هواداران تراکتور و گسترش فولاد؛ تفاوتی را احساس می کنید؟
همه هواداران ما عاشق تیم های خود هستند ولی هواداران تبریزی از شه خودر به شهرهای دیگر می روند و جو خوبی را ایجاد می کنند. به روح مادرم که آخرین قسمم بود دوست داشتم در تراکتور ماندگار شوم ولی دوستان شرایطی را ایجاد کردند که مانع از محقق شدن این امر شد. شعارهایی که در استادیوم یادگار امام علیه من داده شد برنامه ریزی شده بود. با این حال ارتباط خوبی با مدیرعامل جدید تراکتورسازی دارم. این را هم بگویم که فوتبال تمام می شود ولی دوستی ها می ماند.