پپ گواردیولا که همراه با ساندرو راسل رییس بارسلونا در یک نشست مطبوعاتی حاضر شده بود، خداحافظی خود را از این تیم به طور رسمی اعلام کرد و خبر داد که فصل آینده دیگر روی نیمکت آبی و اناری‌ها نخواهد نشست. در همین نشست اعلام شد که تیتو ویلانووا دستیار گواردیولا، فصل آینده هدایت بارسلونا را بر عهده می‌گیرد. با این حال گواردیولا تا پایان فصل جاری به وظایف خود ادامه خواهد داد.

گواردیولا در این نشست خبری گفت: از شما می‌خواهم که درک کنید که این یک تصمیم ساده نبوده است. می‌خواهم احساسم را شرح دهم و امیدوارم که مردم من را درک کنند. از اتفاقاتی که در چند هفته اخیر افتاد به شدت متاسفم. من همیشه دوست دارم که قراردادهای کوتاه مدت ببندم چون در بارسا توقعات بسیار زیادی وجود دارد. من در این تیم به عنوان یک بازیکن زندگی کردم و دقیقا می‌دانم که روال کار در این باشگاه به چه صورت است. همیشه فکر می‌کردم که چهار سال برای حضور در یک باشگاه زمان زیادی است. هیچ وقت دوست ندارم قراردادی ببندم که من را در تصمیم‌هایم محدود کند.

سرمربی سابق بارسلونا گفت: در پاییز به مدیر رسانه‌ای و مدیر فوتبال باشگاه بارسلونا تصمیم خود را اعلام کرده بودم و گفته بودم که این آخرین فصل حضورم در این تیم است. اما نمی‌توانستم بازیکنان را از این تصمیم مطلع کنم چون اوضاع خیلی پیچیده می‌شد. حالا که از دو رقابت مهم حذف شده‌ایم زمان مناسبی برای اعلام این تصمیم است.

گواردیولا گفت: چهار سال حضور در بارسلونا همه را خسته کرد. در ماه سپتامبر یا اکتبر بود که به رییس گفتم دیگر قراردادم را تمدید نمی‌کنم. امیدوارم که سرمربی جدید قادر باشد کارهایی که من انجام ندادم انجام دهد.

وی گفت: مایلم از بازیکنانم که تعهد بسیار بالایی به کار خود داشتند، تشکر کنم. تمرین دادن این بازیکنان افتخار بسیار بزرگی برای من بود و من این کار را با علاقه و اشتیاق زیادی انجام دادم. حالا وظیفه خود می‌دانم که از آن‌ها تشکر کنم. باید انرژی‌ و توانی را که در ابتدای حضورم در بارسلونا داشتم دوباره پیدا کنم. زمان چیزهای زیادی را تغییر داده است و من همان احساس سابق را ندارم. شایستگی بارسلونا بیش از این‌هاست و این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم.

منبع: گل