ملت ایران: او حالا در تمرین استقلال است. کسی که همه تیم های لیگ آرزوی داشتنش را داشتند و حسرتش را نیز. آندو دیروز نخستین تمرینش با استقلال را پشت سر گذاشت. یک تمرین شاداب و جذاب و پر از عکس. یک تمرین پر طراوت و شاداب. یک تمرین آندویی.

با انگیزه است و روحیه بسیار خوبی دارد. نشاط را طوری به هم تیمی های خود منتقل می کند که باورش دشوار است. او منبع انرژی وروحیه است. الگویی خوب برای جوان های تیم.

حتی ساده ترین تمرینات او با دیگران تفاوت دارد. ببینید نحوه انجام دادن تمرین او با ساموئل چقدر متفاوت است. این تفاوت ساده نشان می دهد چرا آندو همواره از بازیکنان محبوب مربیان مختلف بوده.

فریاد می زند: فقط استقلال، فقط آبی…چند دقیقه بعد رحمتی را صدا می کند و می گوید: می خواهد به او گل بزند. چند دقیقه بعد سر هواداران فریاد می زند که تشویقش کنند. آندو همین است. یک بلندگوی متحرک.. یک منتقل کننده انرژی…کسی که همه دوستش دارند.

او و سیاوش و سید مهدی. سه بازیکن محبوب امیر قلعه نویی در یک قاب. سه بازیکنی که امسال در استقلال نقش کلیدی دارند. سه تفنگدار امیر قلعه نویی…

امیر با دقت تمرین آندو را زیر نظر دارد. با دقتی بیش از اندازه. در تیم های باشگاهی تا به حال با او کار نکرده و تنها مدتی در تیم ملی با هم کار کرده اند. مدتی کوتاه.. حالا امیر یک فصل کامل آندو را دارد. آچار فرانسه امیر از راه رسید.