ملت ایران: میلاد میداوودی پس از سه فصل دوری از فوتبال خوزستان؛ بار دیگر به اهواز بازگشته تا فوتبال خود را در این شهر دنبال کند. میداوودی که امید اول عبدالله ویسی در خط حمله تیم آبی پوش استقلال صنعتی خوزستان است، وعده داد که تیم جدیدش بتواند انتظارات هواداران خوزستانی را برآورده کند.

از استقلال صنعتی خوزستان چه خبر؟

خدا را شکر اوضاع تیم خوب است. در گرمای اهواز تمرین می کنیم و منتظر بازی اول برابر ذوب آهن هستیم تا شروع خوبی در لیگ برتر داشته باشیم.

چه شد که بار دیگر به اهواز بازگشتی؟

هدف اصلی ام احیای مجدد فوتبالم در این شهر است. به هر حال من از فوتبال اهواز به تیم ملی رسیدم و دو فصل هم به فوتبال امارات رفتم. بعد از رفتنم به استقلال تهران و مصدومیتی که برایم اتفاق افتاد، چند ماه از میادین دور بودم و به همین دلیل در یک مقطع افت داشتم و تیم ملی را هم از دست دادم. بعد از نیم فصل بازی در تیم آلومینیوم شرایطم بهتر شد و امسال به اهواز برگشته ام تا دوباره فوتبالم احیا شود.

فکر می کنی این اتفاق بیفتد؟

خیلی به این موضوع امیدوارم. من به شرایط تمرین و بازی در اهواز آشنایی کامل دارم و در همین مدت کوتاهی که کارم را در استقلال خوزستان شروع کرده ام، از نظر بدنی آماده تر شده ام و عبدالله ویسی با تمرینات اختصاصی که در کنار تمرینات گروهی برایم در نظر گرفته، باعثشده تا بیش از قبل انگیزه پیدا کنم.

اما از تیم شما انتقادات زیادی شده و گفته می شود که بازیکنان استقلال صنعتی خوزستان پا به سن گذاشته هستند؟

این موضوع درست نیست. در تیم ما فقط سه - چهار بازیکن هستند که حدوداً سی سال سن دارند و در عوض حدود ۱۰ بازیکن با شرایط سنی ۲۳ و ۲۴ ساله داریم. البته سهراب بختیاری زاده نیز در تیم ما حضور دارد که انصافاً از همه ما آماده تر است و طوری تمرین می کند که سایر بازیکنان نیز اشتیاق بیشتری برای تمرین کردن پیدا می کنند.

کار با عبدالله ویسی را چطور می بینی؟

من برای اولین سال کار کردن با ویسی را تجربه می کنم. ویسی بمب انگیزه است و با تهییج بچه ها باعثشده تا خودمان را برای یک فصل خوب آماده کنیم. درست است که این تیم نوپاست و هماهنگ شدن بازیکنان جدیدش با نفرات سال گذشته نیازمند زمان است، اما فکر می کنم که این هماهنگی با تمریناتی که انجام داده ایم و انگیزه ای که در کادر فنی و بازیکنان وجود دارد، خیلی زود حاصل می شود و بتوانیم فوتبالدوستان اهوازی را راضی کنیم.

اکنون دو تیم همنام استقلال در لیگ برتر حضور دارند. اگر استقلال اهواز، دیگر تیم شهر شما نیز به لیگ برتر بیاید آیا این موضوع مشکل ساز نمی شود؟

خیر. در همه جای دنیا تیم های همنام حضور دارند؛ مثل اسپانیا که چند تیم با نام رئال در لالیگا بازی می کنند و مشکلی وجود ندارد. استقلال اهواز که اکنون در لیگ دسته اول حضور دارد، تیمی است که من فوتبالم را مدیون آن و هوادارانش هستم. از صمیم قلب دوست دارم این تیم ریشه دار و محبوب مردم اهواز امسال به لیگ برتر صعود کند. به هر حال اهواز از قدیم به شهر آبی ها معروف بوده و حضور دو تیم با نام استقلال، کاملا مناسب این شهر است.

آیا برای دعوت مجدد به تیم ملی امیدوار هستی؟

گفتم که دلیل اصلی بازگشتم به فوتبال اهواز احیای مجدد فوتبالم است و خیلی امیدوار هستم تا دوباره از همین شهر به تیم ملی برگردم، هر چند که دیده شدن در تیم های شهرستانی سخت تر است. فصل قبل در پنج هفته پایانی لیگ برتر در تیم آلومینیوم هرمزگان سه گل زدم و سه پاس گل دادم اما در فهرست انتخابی تیم ملی قرار نگرفتم. اگر همین آمار را به عنوان مثال در پنج بازی استقلال تهران داشتم قطعاً به تیم ملی دعوت می شدم. این یک واقعیت است که بازیکنان در تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس بهتر دیده می شوند و این دو تیم، جاده میانبر رسیدن به تیم ملی هستند. به هر حال باید در اهواز بیشتر تلاش کنم و بازی های بهتری انجام دهم تا به تیم ملی برگردم.