نگاه روز:رئال از فلسفه اش دور شد; چلسی فلسفه خود را بازیافت!

اما در دیگر دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، چلسی با تک گل دروگبا موفق شد از سد بارسلونا بگذرد. آن هم در حالی که بارسلونا در استمفوردبریج حدود ۷۲ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت! در کل جریان بازی چلسی تنها یک شوت درون چارچوب داشت که آن یک شوت هم به گل تبدیل شد. در ابتدای فصل جاری رومن آبراموویچ با یک سرمایه گذاری کلان ویلاس بوآس سرمربی موفق و اسبق پورتو را به خدمت گرفت.
بوآس قصد در تغییر فلسفه چلسی را داشت. این تغییرات به همراه مشکلات این سرمربی جوان با برخی از ستارگان تیم باعثضربه خوردن تیم و کسب نتایج دور از انتظار شد تا جایی که بوآس اخراج شد و دی ماتئو به عنوان سرمربی موقت چلسی به روی کار آمد. مرد ایتالیایی لندنی ها تنها کاری که انجام داد بازگرداندن تیم به فلسفه قدیمی باشگاه بود و پس از آن شاهد انجام بازی های قدرتی به همراه دفاع در نیمه خودی از سوی چلسی بودیم که این مهم باعثشد تا آبی پوشان نتایج فوق العاده ای بدست بیاورند.
در دیدار مقابل بارسلونا نیز شاهد یک دفاع منطقی از سوی چلسی بودیم که در ورزشگاه خودی توپ و میدان را در اختیار بارسا دادند و از تک موقعیت خود استفاده کردند.
آبی های لندن تنها کاری که انجام دادند شبیه چلسی بازی کردند و دیگر شاهد سماجت بوآس در کنار خط برای رد و بدل کردن پاس های پی در پی بین بازیکنان فیزیکی و قدرتی چلسی نبودیم. می توانیم بگوییم نه بارسا می تواند دفاعی بازی کند و نه تیمی چون چلسی می تواند همچون بارسا کار کند.
هر باشگاه باید فلسفه خود را بشناسد و روی آن در جهت نتیجه دهی تمرکز کند. و مکتب هیچ باشگاهی نمی تواند در یک شب تغییر کند.