ملت ایران: الساندرو دل پیرو اسطوره سابق باشگاه یوونتوس در صحبت هایی از کارلوس تبس خرید تابستانی بینکونری خواسته تا در طول دوران حضورش در این تیم، مراقب پیراهن شماره ۱۰ سفید و مشکی ها باشد.

این ستاره ۲۹ ساله آرژانتینی در بازار نقل و انتقالات تابستانی از منچسترسیتی جدا و به یوونتوس پیوست و آپاچی در جریان معارفه اش به عنوان بازیکن جدید بینکونری، به تعریف و تمجید از دل پیرو پرداخت. حالا الکس از تبس خواسته تا قدر پیراهن سابق او را بداند.

دل پیرو روز جمعه به اسکای سپورت ایتالیا گفت: «من از تبس به خاطر صحبت های دلنشینش راجع به من در کنفرانس خبری اش تشکر می کنم. من امیدوارم که او با عشق و علاقه پیراهن شماره ۱۰ یووه را برتن کند.»

دل پیرو براین باور است که تیم سابقش هنوز هم مدعی شماره یک قهرمانی در سری آی ایتالیاست و این تیم را یکی از مدعیان جدی لیگ قهرمانان اروپا می داند: «یوونتوس در سری آ مدعی قهرمانی است و در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا نیز رقابت همه جانبه ای خواهد داشت.»

دل پیرو در طول سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۲ برای یووه بازی می کرده و در ۷۰۵ بازی ای که برای این تیم برگزار کرده، ۲۹۰ گل به ثمر رسانده و از او به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ باشگاه یوونتوس یاد می شود.

الکس ۳۸ ساله ۹۱ بازی ملی هم برای آتزوری برگزار کرده و به ۲۷ گل رسیده.