ملت ایران: پیام صادقیان، یکی از امیدهای علی دایی برای موفقیت در لیگ سیزدهم است. بعد از حضور در پرسپولیس، حالا صادقیان کم کمک آماده می شود برای بازی مقابل تراکتورسازی. او که حالا شماره ۱۱ پرسپولیس را به تن کرده، امیدوار است بهترین عملکرد خود را روبروی تیمی نمایش بدهد که زمانی پدرش آنجا بازی می کرده. گفتگو با صادقیان پیش رویتان است:
_ امسال با پیراهن شماره ۹ برای پرسپولیس بازی می کنی؟
قرار بود من شماره ۹ بپوشم اما دادم به رضا حقیقی. علی آقا همه چیز را گذاشت در اختیار من و رضا و گفت خودتان درباره پیراهن شماره ۹ تصمیم بگیرید. من هم به خاطر کسوت رضا حقیقی شماره ۹ را به او دادم و خود ۱۱ را برداشتم. خوشحالم که علی دایی هم زمانی ۱۱ می پوشیده و من هم حالا با این پیراهن به میدان می روم.
_ می دانی که شماره ۱۱ را فصل قبل محمد قاضی می پوشید؟
بله، می دانم.
_ با او صحبت کردی؟
صحبت که نکردم ولی شاید حرف بزنم. من با قاضی از زمان حضورمان در ذوب رفیقم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
_ گفته می شود علی دایی روی تو به عنوان هافبک نفوذی، پشت سر تک مهاجم و به عنوان آلترناتیو محمد نوری حساب کرده. برای بازی در پست محمد نوری مشکلی نداری؟
چه مشکلی باید داشته باشم؟ علی آقا مرا هم هافبک نفوذی می گذارد و هم چپ و راست. البته بیشتر مرا هافبک نفوذی و گوش چپ گذاشته که من هم مشکلی با بازی در این پست ها ندارم.
_ رقابت با محمد نوری سخت نیست؟
رقابت در همه پست ها سخت است. باید تلاش کنیم و خوب بجنگیم تا در ترکیب اصلی قرار بگیریم. الان هم بدنسازی مان تمام شده و تیم به مرحله شادابی رسیده. درست است در ۲ بازی دوستانه باختیم اما به نظرم باخت در بازی های دوستانه اصلا مهم نیست. این بازی ها را به این خاطر برگزار می کنیم که با نقاط ضعفمان آشنا شویم و بتوانیم آنها را برطرف کنیم. از نظر من خیلی خوب هم شد که به سایپا باختیم. به این خاطر که سرمان به سنگ خورد اما مطمئنا بازی رسمی با بازی تدارکاتی فرق می کند. چون خیلی از تیمها از ما می ترسند.
_ چرا می ترسند؟
خب ما پرسپولیس هستیم و همه از ما ترس دارند. خودم زمانی که در ذوب بودم جلوی پرسپولیس خیلی انگیزه داشتم و البته کمی هم استرس. همین موضوع می تواند تاثیر بگذارد روی عملکرد حریفان در بازی مقابل ما.
_ بازی با تراکتورسازی، اولین بازی شما در لیگ سیزدهم است. فکر می کنی این بازی چطور از آب در بیاید؟
یک بازی سخت و در حد لالیگا. واقعا این بازی قشنگ می شود چون هر ۲ تیم قدرتمند هستند و بازیکنان خوبی در اختیار دارند.
_ می برید یا می بازید؟
می رویم برای بردن و قطعا به هدفمان هم می رسیم.
_ ولی تراکتوری ها کهکشانی هستند و بازیکنان بزرگی در اختیار دارند…
دیگر در فوتبال اسم ها بازی نمی کنند. الان دایی عده ای از بهترین جوان های لیگ را جمع کرده تا در کنار بازیکنان باتجربه تیمی قدرتمند را تشکیل دهد. پرسپولیس شده تلفیقی از بازیکنان و جئان در کنار باتجربه ها. به نظرم الان جوان های خوب می توانند جلوی اسم ها قد علم کنند.
_ به عنوان مثال، کریم انصاری فرد به تراکتورسازی رفته و خیلی ها می گویند که بازی روبروی او ترس دارد. البته نیلسون گفته که از کریم نمی ترسد. به نظرت بازی روبروی او ترس دارد؟
چه ترسی؟ بازی روبروی کریم اصلا ترس ندارد و به نظرم مدافعان ما می توانند خیلی راحت او را مهار کنند. معتقدم مدافعان انها باید از ما بترسند. از خط حمله ما.
_ چند روز پیش وقتی برای تراکتورسازی کری خواندی رسول خطیبی مدعی شد کاش پیام صادقیان معرفت را از پدرش یاد می گرفت. چه صحبتی در این باره داری؟
من با آقا رسول خیلی رفیقم. جدا از رابطه مربی - بازیکن او رفیق خوبی برای من است و نظرش را گفته. آقا رسول خودش در جریان است که پدرم سالها برای تراکتورسازی و منتخب تبریز بازی کرد اما وقتی مریض شد کسی به دادش نرسید. نه کسی از تراکتوری ها به او زنگ زد و نه به وضعیتش رسیدگی شد. پدرم را به امان خدا رها کردند و نمی دانم حالا چه انتظاری از من دارند. وقتی به پدر من اهمیت نداند چطور می خواهند برای من ارزش قائل شوند. باور کنید من از تراکتورسازی پیشنهاد نداشتم. من هواداران این تیم را دوست دارم، آنها همیشه برای من سنگ تمام گذاشته اند اما کسی از تراکتورسازی با من تماس نگرفت تا به تبریز بروم. من پیشنهادی نداشتم که به آن فکر کنم، معنی اش این است که تراکتوری ها مرا نخواستند. این ها را می گویم که هواداران وآقا رسول بدانند. این را هم بگویم که وقتی برای پدر من ارزش قائل نمی شوند من چه انتظاری باید داشته باشم. آقا کریم، ستار همدانی و استاد اسدی می گویند پدرم اعجوبه بود. حتما خوب بود که به او می گفتند حسن زیکو. وقتی برای او ارزش قائل نشدند من چه توقعی می توانم داشته باشم؟ اینها را گفتم تا آقا رسول و هواداران بدانند.
_ ولی آنها می گویند که چرا پیام برای تراکتورسازی کری خوانده؟
ببینید من الان در پرسپولیس بازی می کنم و باید به پیراهن این تیم تعصب داشته باشم. می گویند چرا پیام مثل پدرش نیست؟ من هم می گویم که تراکتورسازی برای پدرم چه کرد که من کری نخوانم یا خیلی چیزهای دیگر؟ من بازیکن پرسپولیس هستم و حریفمان هم تراکتورسازی. برای برد به زمین می رویم و مطمئن باشید به خواسته خود هم می رسیم.