ملت ایران: پژمان نوری یک از خریدهای جدید استقلال درباره میزان آمادگی و انگیزه هایش برای شروع فصل جدید می گوید: «من انگیزه های زیادی برای فصل جدید دارم و از همین رو سعی می کنم در تمرینات پیش فصل به آمادگی خوبی برسم تا بتوانم با شروع لیگ، برای استقلال بازی های خوبی را به نمایش بگذارم.»
وی در خصوص اردوی اوکراین و بازی تدارکاتی با دینامو کیف می گوید: «به نظرم برگزاری چنین اردوهایی می تواند برای هر تیمی مفید باشد. ما در آنجا تمرینات فشرده و خیلی خوبی را سپری کردیم و البته یک بازی تدارکاتی با سطح بالا مقابل دیناموکیف هم داشتیم. بردی که در آن بازی به دست آوردیم، این خودباوری را به ما داد که می توانیم در سطحی فراتر از فوتبال قاره آسیا هم موفق ظاهر شویم. این قبیل بازی ها نه تنها به اعتبار هرچه بیشتر فوتبال ما کمک می کند که باعثخواهد شد تا محک خوبی هم بخوریم.»
ظاهرا برای پژمان مهم نیست که قلعه نویی از او در چه پستی استفاده کند چرا که می گوید: «این موضوع به نظر کادرفنی بستگی دارد. برای من مهم این است که بتوانم با استفاده از توانایی هایم به موفقیت تیمی استقلال کمک کنم.»
وی همچنین می گوید: «به هر حال قطعا آقای قلعه نویی روی بازی من نظر داشته اند که خواستار جذب من شدند. خود من به شخصه همیشه دوست داشتم تا روزی افتخار شاگردی ایشان را داشته باشم که در نهایت این اتفاق افتاد و حالا هم از بابت این موضوع خوشحالم.»
این پرسپولیسی سابق در مورد برقرار کردن ارتباط با هواداران استقلال هم می گوید: «واقعا فکر نمی کردم که اینقدر زود در میان هواداران پذیرفته شوم. از روز اولی که به تمرین استقلال آمدم اینقدر به من ابراز لطف کردند که حس کردم چندین سال است در این تیم توپ می زنم. به همین دلیل هم سعی می کنم تا با انجام بازی های خوب این لطف آنها را جبران کنم.»