ملت ایران:با جذب کریم انصاری فر از سوی تراکتورسازی این تیم پرمهره تر و جذاب تر از قبل به نظر می رسد و بدون تردید خط حمله این تیم قدرتمندتر خواهد شد اما سوال اساسی اینجاست که با وجود سعید دقیقی در راس خط حمله این تیم جای انصاری فر کجا خواهد بود؟

دقیقی که در سایپا و شهرداری تبریز خوش درخشیده بود امسال جزو اولین خریدهای تراکتورسازی بود و شماره ۱۰ را پوشید تا در سال جام جهانی شایستگی هایش را در یک تیم بزرگ به اثبات برساند و به تیم ملی برسد. او از شروع تمرینات تراکتورسازی همراه این تیم بوده و در بازی های تدارکاتی هم خوش درخشیده اما حالا یک رقیب نام آشنا و برجسته دارد که دو سال پیش آقای گل شد و با وجود نوسان بسیار در پرسپولیس و شرایط متفاوت این تیم مجموعا ۱۲ گل با پیراهن شماره ۹ سرخ های تهرانی به ثمر رساند تا حداقل در بین مهاجمان هم تیمی اش آماری قابل قبول تر داشته باشد. با این حال چون همه او را با کریم سایپا مقایسه می کردند و البته قرارداد میلیاردی اش به شدت به چشم آمده بود ذدر پایان فصل یک خرید ناکام برای سرخ ها به حساب می آمد.

با همه کش و قوس های فصل نقل و انتقالات انصاری فر سر از تراکتورسازی در آورد و حتی اگر برای نیم فصل به این تیم رفته باشد فعلا باید برای رسیدن به ترکیب اصلی با مهاجم آماده و شاخصی مثل سعید دقیقی رقابت کند.

هر چند به احتمال فراوان انصاری فر به خاطر از دست دادن تمرین های تیمی و پیش فصل هفته های اول را باید از روی نیمکت شروع کند اما می توان حدس زد این رقابت از هفته پنجم، ششم داغ می شود تا یکی از این دو گلزن شاخص که هر کدام می توانند یک شماره ۱۰ واقعی برای تراکتورسازی باشند به ترکیب اصلی برسند.

ظاهرا مجیید جلالی قصد دارد تا از سیستم ۱-۳ - ۲-۴ در تیمش استفاده کند که در این سیستم احتمالا کریمیان و کیانی هافبک دفاعی خواهند بود و علی کریمی جلوی آنها بازی می کند. البته جلالی از کریمی در هافبک دفاعی هم تست کرده و کریمیان را یک خط جلو برده هر چند میثم بائو هم می تواند در این پست استفاده شود.

برای بال های کناری این سیستم یا سیستم ظاهرا تهاجمی تر ۳-۳ - ۴ بازیکنانی مثل جواد کاظمیان و محمد ابراهیمی گزینه های اصلی جلالی خواهند بود ضمن اینکه حتی اگر فلاویو لوپز از لیست خارج شود مسعود ابراهیم زاده هم یکی از کاندیداهای حضور درتکیب اصلی است.

همچنین در نوک خط حمله تراکتورسازی مهاجم برزیلی اش گیلسون سوارز را حفظ کرده که او نیز می تواند برای دقیقی و انصاری فر رقیبی خطرناک باشد. ظاهرا جذب کریم هم باعثخواهد شد مسوولان تراکتور بی خیال جذب مارکو مهاجم موطلایی و بلند قد بوسنیایی شوند و با همین سه مهاجم نوک کار را شروع کنند.

از آنجایی که جلالی می داند این مهاجمان در گوش ها کارایی چندانی ندارند و هر چه از دروازه رقبا دور شوند میزان تاثیرگذاری شان کم خواهد شد بازی دادن به آنها در کناره ها تقریبا منتفی به نظر می رسد و رقابت شدیدی در راس خط حمله آغاز خواهد شد. البته می توان متصور شد رقابت اصلی بین دقیقی و انصاری فر خواهد بود که ادعای حضور در تیم ملی و جامئ جهانی را دارند و گیلسون که فصل قبل هم خیلی کم بازی کرد شاید بیشتر از نیم فصل دوم لیگ دوازدهم نیمکت نشین باشد.

باید دید مجید کامپیوتر از جذب کریم و داغ کرد ناین رقابت دونفره در خط حمله تیمش که هم می تواند برایش مفید باشد هم به ضررش تمام شود چه نقشه ای در سر دارد و چه طرحی را در ذهن نقاشی کرده است.