ملت ایران: فرناندو یورنته، ستاره اسپانیایی باشگاه یوونتوس در صحبت هایی اعلام کرد که پیوستن به یووه او را از کابوسی که در ماه های پایانی حضور در اتلتیک بیلبائو گرفتارش شده بود، رها نمود.

این مهاجم ۲۸ ساله اسپانیایی بعد از امضای یک پیش قرارداد با سران یوونتوس در ماه ژانویه، با پایان یافتن رقابت های فصل گذشته به رختکن بینکونری منتقل شد.

بعد از آنکه یورنته اعلام کرد که تمایل دارد تا بعد از ۹ سال از اتلتیک بیلبائو جدا شود، باعثتیره و تار شدن رابطه او با سران باشگاه اسپانیایی گردید و همین موضوع باعثشد تا مارسلو بیه لسا، سرمربی وقت اتلتیک، او را روی نیمکت ذخیره ها قرار داده و او حتی جایش را در تیم ملی اسپانیا نیز از دست داد.

یورنته در صحبت هایی به توتوسپورت گفت: «انتقال به یوونتوس مرا آزاد نمود. استقبال هواداران از من اتفاقی فوق العاده بود. از زمانی که من به اینجا آمدم، واقعا خوشحالم که می توانم پیراهن ارزشمند و با پرستیژی مثل پیراهن یوونتوس را برتن کنم. در روز معارفه ام در استادیوم یوونتوس همه چیز واقعا تاثیرگذار بود. استادیوم اینجا و به ویژه موزه یوونتوس. من هیچ وقت یک موزه فوتبال ندیده بودم. این فوق العاده بود.»

یورنته قراردادی ۴ ساله را با بینکونری به امضا رسانده و دربخشی از صحبت هایش به این نکته اعلام کرده که با شرایط زندگی در ایتالیا تطبیق یافته و از شروع کار با سایر بازیکنان تیمش که از اوایل جولای استارت خورده، احساس رضایت و خوشحالی می کند. یورنته دراین باره ادامه داد: «من تقریبا با تمام بازیکنان داخل رختکن دوست شده ام. برای من خیلی مهم بود که قبل از آمدن به اینجا، زبان ایتالیایی را بیاموزم. من خوشحالم که برای یادگیری زبان ایتالیایی تلاش کردم. من همین حالا خودم را به عنوان بخشی از این گروه می بینم.»

علاوه بر یورنته، کارلوس تبس و آنجلو اوگبونا در بازار نقل و انتقالات تابستانی به یوونتوس پیوستند.