ملت ایران: بالاخره تکلیف کریم انصاریفر هم مشخص شد. بازیکنی که بعد از پایان لیگ دوازدهم به بهانه های مختلف پرسپولیسی ها را سردواند و وقتی همین چند روز قبل هوس کرد بعد از تمرینات بدنسازی به پرسپولیس برگردد با پاسخ منفی شهریار فوتبال مواجه شده بود، به دیار شهریار شیرین سخن رفت تا به جای پیوستن به یک تیم اروپایی در لیگ سیزدهم با پیراهن تراکتورسازی به میدان برود. با این انتقال؛
۱ - حالا دیگر علی کریمی در بازی هفته اول برابر پرسپولیس که برای او یک زورآزمایی جدی با علی دایی محسوب می شود، احساس تنهایی نخواهد کرد چون یک دیپورتی دیگر دایی یعنی انصاریفر هم در این مصاف درکنار او خواهد بود. جواد کاظمیان را هم اضافه کنید تا مثلثکینه علیه دایی کامل شود.
۲ - در واقع یک جابجایی از نوع نوک حمله بین دو تیم قرمزپوش تهران و تبریز اتفاق افتاد. سیدصالحی بعد از یک فصل موفق در تراکتورسازی به پرسپولیس رفت و انصاریفر بعد از یک فصل پرفراز و نشیب در تهران، به جای سیدصالحی راه تبریز را در پیش گرفت.
۳ - کریم انصاریفر بعد از نخواستنش توسط دایی خود را همچنان عاشق پرسپولیس معرفی کرد. حداقل رنگ این عشق تغییر نکرد و حالا فقط با تغییر آرم و تبلیغات روی سینه، او همچنان قرمزپوش خواهد بود.
۴ - از دیرباز تبریزی ها با اردبیلی ها میانه خوبی ندارند ولی وقتی پای فوتبال به میان می آید همه گذشته ها و کدورت های تاریخی تبدیل به خاطره می شوند. وقتی کریمی بعد از جنجال شدید ۳ سال قبلش با طرفداران تراکتور، امروز مورد استقبال گرم آنها قرار می گیرد، احتمالا انصاریفر هم وضعیتی مشابه با او در دیار ستارخان خواهد داشت.