ملت ایران: نخستین بازیکنی بود که با پرسپولیس قرارداد امضا کرد و نخستین بازیکنی هم بود که در تمرین حاضر شد تا زیر نظر علی دایی، فصل جدید خود را آغاز کند. میلاد غریبی، بازیکن مورد نظرمان است. گوش راست چپ پایی که تکنیکی است و در بازی روی زمین تبحر دارد. غریبی در پرسپولیس احساس غریبی نمی کند، او از رفتار دایی تعریف می کند و اینکه برای او فرقی نمی کند کدام بازیکن فیکس باشد و کدام ذخیره. با میلاد غریبی همکلام شدیم، این هافبک ۲۱ ساله پاسخگوی سوال های ایران ورزشی است.
چند روز پیش در تمرین پرسپولیس تصادف کردی؟
تصادف؟ نه بابا، من نبودم. آمدم جلوی در که بیرون بیایم، سپر یک ماشین به سپر ماشین خانزاده گیر کرد. من هم رفتم پیش خانزاده و همه فکر کردند تصادف کرده ام.
شرایط چطور است؟ از حضور در پرسپولیس راضی هستی؟
شرایط خدا را شکر خیلی خوب است. الان از بدنسازی در آمدیم و رو آورده ایم به تمرین های سرعتی. آماده بازی و شروع لیگ هستیم. فکر کنم یک بازی تدارکاتی دیگر هم داشته باشیم تا به آمادگی کامل برسیم. تیم ما هم جوانی دارد و هم تجربه. همه بچه ها هم با هم رفیق هستند و این می تواند یکی از رموز موفقیت ما باشد.
با علی دایی صحبت نکرده ای؟
صحبت که نه ولی همه می دانند من به خاطر علی آقا به پرسپولیس آمدم. امیدوارم در این ۲ سالی که قرارداد دارم هر ۲ سال قهرمانی بیاوریم و در پرسپولیس به من خوش بگذرد.
می گویند پرسپولیسی ها بعد از امضای قرارداد پورشه و اتومبیل های مدل بالا می گیرند. تو به عنوان یکی از بازیکنان جدید این موضوع را تایید می کنی؟
اصلا، پورشه که هیچ، به من و سایر بازیکنان ژیان قدیمی هم ندادند. من در جریان این بحثها نیستم و فکر هم نمی کنم چنین خبری درست باشد. هیچ یک از بچه ها را ندیدم که پورشه سوار شوند. این نشان می دهد که اینها همه در حد حرف است. ضمن اینکه شاید خودشان به بازیکنان پورشه می دهند که زیاد از این حرف ها می زنند.
پرسپولیس با روش ۱-۳ - ۲-۴ بازی می کند و تو می توانی یکی از ۳ بازیکن هجومی پرسپولیس باشی. فکر نمی کنی ترافیک خط حمله پرسپولیس باعثشود بازی به تو کمتر برسد؟
ما در هر پست، ۲ بازیکن آماده داریم که قدرتشان تقریبا برابر است. همین مساله کمی کار را برای بازی کردن سخت می کند. در این شرایط همیشه باید آماده باشی که در ارنج بمانی. از طرفی دیگر این موضوع در طول فصل به ما کمک می کند. هم از لحاظ فردی و هم از لحاظ تیمی. پرسپولیس نزدیک به ۳۰ میلیون طرفدار دارد و هر بازیکنی که بازی می کند باید بتواند هوادار را راضی کند.
گفته می شود شاید تو فیکس نباشی و یکی از بین غلامرضا رضایی یا هادی نوروزی در سمت راست بازی کند…
هنوز چیزی معلوم نیست و کسی نمی داند در ارنج دایی هست یا نه.
حضور در پرسپولیس باعثشده تا در کوچه و خیابان نظرها نسبت به تو تغییر کند یا اینکه اکثر مردم تو را بشناسند؟
پرسپولیس تیم بزرگی است و مردم هر بازیکنی را که قرارداد می بندد به خوبی می شناسند. به همین دلیل شرایط زندگی تغییر می کند و خیلی از مسائل را باید رعایت کنیم. خوشبختانه دیدگاه ها روی من مثبت است و مردم نوع بازی ام را دوست دارند. امیدوارم در ادامه همینطور باشد و بتوانم بازیکن مفیدی برای پرسپولیس باشم.