ملت ایران: کاروان یوونتوس تورینو را به مقصد چاتیلون محل برگزاری تمرینات پیش فصل ترک کرد. آنتونیو کنته سرمربی موفق یوونتوس پیش از ترک تورین در نشست مطبوعاتی حاضر شد و پاسخگوی خبرنگاران شد.
مشروح صحبت های او را به نقل از به گزارش سایت هواداران یوونتوس در ایران، بخوانید:
یووه برای یک فصل جدید گام برمی دارد، همه می گویند یووه از ما جلوتر است؟
من فکر می کنم، یوونتوس به خوبی تلاش می کند و رشد پیدا می کند، در این شکی نیست. همیشه برنامه تیم را زیر نظر داشته ام و رشد و پیشرفت را لحظه به لحظه بررسی می کرده ام. ما خارق العاده عمل کردیم، دو فصل بی عیب و نقص را در حالی که مشکلات و انتقادات مالی زیادی داشتیم پشت سر گذاشتیم. جذب تبس و یورنته یک کار بسیار فوق العاده بود. این انگیزه ما را برای کار بیشتر در اینجا بالاتر برد.
سال۲۰۱۱در کمپ پیش فصل در باردونیکا شما گفتید: " دو فصل با رده هفتمی، این بسیار افتضاح است، من اینجا هستم تا این افتضاح را پایان دهم " به نظر می رسد این صحبتتان عملی شد:
به نظرم این دوسال در تاریخ یوونتوس اصلا بی سابقه بود، سالی که یووه اصلا پیروز نمی شد و این عادی نبود. اما اکنون دو سال متفاوت را پشت سرگذاشتیم، دو سالی که یووه به جایی که به آن تعلق داشت برگشت. ما از صفر شروع کردیم، اما اکنون برگ برگ تاریخ بینکونری را می نویسیم، پیروزی ها را رقم می زنیم و همه چیز را به حد مطلوب خود در ایتالیا و دنیا رسانده ایم. ما باید در تمامی کارها به خوبی پیش رویم، چه خوب و چه بد، کسی نباید ما را مورد ستایش قرار دهد. روز به روز در کنار این یوونتوس بوده ام و لحظه به لحظه با این تیم زندگی کرده ام، ما در حال حرکت روبه جلو با ایده هایی روشن هستیم و فکر می کنم که در فوتبال مهم است که ایده های روشنی داشته باشید. همانطور که گفتم خرید تبس با ۹ میلیون برای نا در شرایط سختی که داریم خوب است اما مسلما فروش تبس با ۹ میلیون نمی تواند برای ما مفید باشد. اینکه جاکرینی مدنظر تیم هایی است برای من خوب و خوشحال کننده است. اما هرگز از مسئله جدایی او راضی نیستم، این مسئله کاملاً مشخص است که هیچ بازیکنی غیرقابل فروش نیست.
ترافیکی در خط حمله دارید، تصمیمتان چیست؟
نه، ما اکنون شش مهاجم داریم. باید منتظر باشیم ببینم چه اتفاقی خواهد افتاد، همه می دانند که از نظر سرمربی کسی تفاوتی ندارد. اما مربی کسی را انتخاب می کند که بتواند با او به راحتی کار کند. من اطمینان کامل به تمام بازیکنان و شاگردانم دارم، چراکه آن ها در دو فصل اخیر هرچه در توان داشتند برای تیم من در اختیار گذاشتم و مجدد اعلام می کنم، مشکلی با این قضیه ندارم.
خریدهای اخیر فاصله میان شما و تیم های بزرگ اروپایی مثل بایرن مونیخ را کاهش داده است؟
(می خندد)، فکر می کنم خبرنگاران به راحتی از این موضوع صحبت می کنند. همه در تلاش هستند تا تیم خود را تقویت کنند، کسی نمی داند فاصله ای کاهش پیدا کرده یا نه، به بارسلونا نگاه کنید، آن ها نیمار را به خدمت گرفته اند، یعنی فاصله آن ها زیاد شده؟ یا بایرن مونیخ گوتزه را به خدمت گرفته است. مهم نیست چه کسی به یوونتوس آمده، مهم این است بتواند در تیم ما خوب کار کند و این فاصله را میان ما و بایرن مونیخ کاهش می دهد. اسم ها برای ما فاصله را کاهش نمی دهند. وقتی ما با ۲۰ میلیون یورو ۳ بازیکن به خدمت می گیریم، اما بایرن مونیخ با ۳۶ میلیون یورو یک بازیکن به خدمت می گیرد پس قطعاً هنوز فاصله اقتصادی میان ما کاهش پیدا نکرده است.
درمورد پیراهن شماره ۱۰ و یووتیچ بگوئید
یووتیچ بازیکنی است که قیمت بسیار بالایی دارد، او بازیکن تراز اولی است که می تواند بیشتر از این پیشرفت کند. او قیمتی بیش از ۳۰ میلیون یورو دارد. باشگاه اکنون توان چنین خریدی ندارد، اما هنوز چیزی نهایی نیست و مطمئن نیستیم که یووتیچ به خارج از ایتالیا می رود یا خیر. شماره تبس؟ این تنها چیزی است که در ایتالیا از آن صحبت می شود، شماره چیز خاصی نیست، باید بازیکن ثابت کند که در زمین توانایی های بسیاری دارد، نه اینکه شماره پیراهن او چند است. من خودم مدت ها شماره ۸ را می پوشیدم، اما بعدها این پیراهن را به نمادهای باشگاه دادم، اکنون هم سرمربی هستم و مدتی بعد می روم، اما مردم به موفقیت من نگاه می کنند نه شماره پیراهنم
با تبس و یورنته صحبت کرده اید؟ از نظر تاکتیکی به خوبی با آن ها کنار می آئید؟
ما این بازیکن ها را به این دلیل به خدمت گرفتیم که شخصیت ویژه ای دارد، ما نظم ویژه خود را در تیم داریم. تبس بازیکنی است که فلسفه فوتبال را به خوبی بلد است. اگبونا نیز بازیکن بسیار جوان و باهوش است، ما اکنون نه تنها بهترین دفاع را در ایتالیا بلکه در اروپا و حتی شاید دنیا داشته باشیم. ما این بازیکنان را با درک عمیقی به خدمت گرفتیم، وقتی برای نخستین بار با تبس صحبت کردم، او بسیار تشنه موفقیت به نظر می رسید، او از همه نظر مرا قانع کرد که به درد تیم می خورد و درک صحیحی از پروژه یوونتوس دارد.