به گزارش سرویس ورزشی ملت ایران چهار باشگاه نیجریه‌ای که در دو بازی پلی آف که با نتایج ۷۹ بر صفر و ۶۷ بر صفر به پایان رسید، شرکت داشته اند از سوی فدراسیون فوتبال این کشور محروم شدند.

تیم پلاتیو یونایتد فیدرز با نتیجه ۷۹ بر صفر تیم آکوبرا را شکست داد و در بازی دیگر تیم " پلیس ماشین " باشگاه بوبایارو را ۶۷ بر هیچ درهم کوبید.

موکه اومه، رئیس فدراسیون فوتبال نیجریه درباره این اتفاق نادر در دنیای فوتبال گفته است: " رسوایی با چنین نتایجی به هیچ وجه قابل قبول نیست. این تیم‌ها مدت نامشخصی محروم هستند تا ما مجازات‌های دیگری برای آنها در نظر بگیریم. "

دو تیم پلاتیو یونایتد فیدرز و پلیس ماشین هم امتیاز بودند و برای گرفتن جواز ورود به پایین ترین دسته لیگ نیجریه با هم رقابت می‌کردند.

نکته قابل توجه در بازی هر دو تیم این است که تیم فدرز ۷۲ گل خود را در نیمه دوم بازی به ثمر رسانده است یعنی به طور میانگین در هر ۳۶ ثانیه در نیمه دوم. این تیم در نیمه اول بازی هفت بر هیچ از حریف خود پیش بوده است.

در دیگر بازی تیم پلیس ماشین هم در نیمه دوم مسابقه ۶۱ بار توانسته دروازه تیم حریف را باز کند، با این حساب این تیم هم در هر ۴۵ ثانیه یک گل وارد دروازه تیم حریف کرده است.

با این نتایج پلاتیو به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به پلیس ماشین، در صدر جدول قرار گرفت.

آقای اومه قول داده که پرونده تبانی بین این تیم‌ها را بررسی کند: " ما درباره همه جزئیات این موضوع تحقیق و بررسی خواهیم کرد و کسانی که در این موضوع دست داشته اند را شناسایی می کنیم. "

محمد سانوسی، مسئول کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون فوتبال نیجریه قول داده که پس از آنکه تحقیقات انجام شد، تمام افراد و یا موسسه‌هایی که در این تبانی نقش داشته اند مجازات خواهند شد.