ملت ایران: نه منچستریونایتد و نه رئال مادرید: بایرن مونیخ، مقصد آتی تیاگو آلکانتارا خواهد بود. طبق گزارش کوپه، تیاگو، پسر بزرگتر مازینیو تصمیم گرفته تا فصل بعد را زیر نظر پپ گواردیولا، سرمربی سابقش در بارسلونا سپری کرده و انتخابش برای فصل بعد بایرن مونیخ است.

طبق این گزارش او سالانه دستمزدی ۴ میلیون یورویی در بایرن دریافت خواهد کرد و نقش گواردیولا در جلب رضایت تیاگو کلیدی و حساس بوده. چرا که پپ اخیرا در صحبت هایی اعلام کرده که خاوی مارتینس در جایگاهی کمی عقب تراز جایگاه همیشگی اش بازی خواهد کرد و بدین ترتیب منطقه مرکز میدان که به یک بازی خلاقانه نیاز دارد، دراختیار آلکانتارا قرار خواهد گرفت.

حتی شنیده می شود که ممکن است قرارداد غیررسمی ای میان طرفین به امضا رسیده باشد. درصورتی که این جدایی رقم بخورد، تیاگو آلکانتارا بعد از سالها حضور درتیم کاتالان این باشگاه را ترک خواهد کرد. او که در سال ۲۰۰۵ در سن ۱۴ سالگی به بارسلونا پیوسته بود تا به اینجای عمر ورزشی اش تنها پیراهن ابی اناری بارسا را برتن نموده بود. تیاگو اولین بازی اش برای تیم اصلی بارسا را در روز ۱۷ ماه می سال ۲۰۰۹ مقابل مایورکا برگزار کرد.

این انتقال احتمالی در شرایطی انجام می شود که تیاگو درزمان حضور پپ دربارسا ۱۷ بازی زیر نظر او برگزار کرده بود که ۱۲ تا از این بازیها در لالیگا بوده و او در شش تا از این بازیها در ترکیب اصلی قرار داشته. تیاگو در سه بازی جام حذفی و یک بازی درسوپرکاپ اسپانیا و یک بازی در لیگ قهرمانان اروپا نیز برای بارسای پپ بازی کرده.