ملت ایران: در مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر که با توجه به محدودیت‌های بسیاری از جمله عدم مالکیت زمین اختصاصی توسط باشگاه‌ها به گونه‌ای ویژه انجام شد، تیم‌های هم‌شهری را در سید‌هائی قرار دادند و سایر تیم‌ها را نیز در سید‌های دوتائی تقسیم کردند تا بدین ترتیب در هر سید در هر هفته یکی از تیم‌ها میزبان و یکی از تیم‌ها میهمان باشد و پس از مشخص شدن شماره‌ی هر تیم جدول نهائی بازی‌ها تا پایان نیم‌فصل ارائه شد.

این قرعه‌کشی بصورت زیر انجام شد و با توجه به ارائه‌ی شماره‌های ۲ و ۱۶ به استقلال و پرسپولیس، طبیعی بود که دربی پایتخت در هفته‌ی ۸ام برگزار خواهد شد.

استقلال ۲-۱۶ پرسپولیس

صبای قم ۱۱-۹ سایپای کرج

راه‌آهن ۵-۷ نفت تهران

سپاهان اصفهان ۱۰-۶ ذوب آهن

فولادگستر تبریز ۸-۱۲ تراکتورسازی تبریز

ملوان بندرانزلی ۱۳-۱ داماش گیلان

فجرشهید سپاسی ۳-۴ مس کرمان

استقلال صنعتی خوستان ۱۴-۱۵ فولاد خوزستان

طبق قرعه کشی صورت گرفته تیم های استقلال و پرسپولیس در هفته اول به ترتیب باید با تیم های گسترش فولاد در تبریز و تراکتورسازی در تهران دیدار می کنند.

* داماش - سایپا

*گسترش فولاد - استقلال

*فجرسپاسی - نفت تهران

*راه‌آهن - مس کرمان

*استقلال خوزستان - ذوب‌آهن

*سپاهان - فولاد خوزستان

*صبا - ملوان

*پرسپولیس - تراکتورسازی

جالب است که از بین ۵ تیم مدعی لیگ سیزدهم در نگاه اول، ۴ تیم باید در هفته اول با هم روبرو شوند. در مهمترین بازی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان تراکتورسازی و علی کریمی خواهد بود. پرسپولیس چند روز قبل در یک بازی تدارکاتی تراکتور بدون کریمی را یک - صفر شکست داده بود.

دیگر بازی مهم هفته اول در اصفهان برگزار می شود جایی که تیم پرستاره سپاهان پذیرای فولاد خوزستان تیم چهارم فصل قبل است. رویارویی یکی از بهترین مهاجمان فصل قبل یعنی آرش افشین با هم تیمی های سابقش در همان بازی اول می تواند در نوع خود جالب باشد.

مدافع عنوان ققهرمانی یعنی استقلال هم باید در یکی از تقابل های آبی لیگ سیزدهم در تبریز به مصاف تیم تازه وارد گسترش فولاد و مهاجم دیپورتی خود یعنی ایمان موسوی برود.