ملت ایران:چهره هایی که حرف ها و تصمیماتشان سرنوشت فوتبال ما را رقم می زنند. گزیده جملات آنا در مراسم دیشب برترین ها را بخوانید.

علی پروین:

مراسم خوبی بود و باید ادامه داشته باشد. ما می‌توانیم به روزهای خوب فوتبال امیدوار باشیم.

از من قدیمی‌تر هم در این مراسم زیاد بود. من فقط به عنوان یک ورزشکار قدیمی در مراسم حضور پیدا کردم. خوشبختانه فردوسی‌پور هم نبود که مرا بپیچاند.

کریم باقری، پیش از ورود به مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال در لیگ دوازدهم:

به عقیده من برگزاری اینگونه مراسم‌ بسیار مفید است و موجب می‌شود انگیزه بازیکنان و مربیان بالا برود. قرار است ما در جام جهانی بازی کنیم و فکر می‌کنم برگزاری اینگونه مراسم‌ها انگیزه جوانان را بالا می‌برد تا بتوانند عملکرد بهتری در تیم باشگاهی خود و همچنین تیم ملی داشته باشند.

حسین فرکی، مربی برتر اخلاق:

بسیار ممنونم که مرا به عنوان برترین مربی اخلاق انتخاب کردند. افتخار بزرگی است که نصیب من شده. این موضوع برایم اهمیت دارد و امیدوارم که در آینده بتوانم الگوی خوبی باشم

تشکر می‌کنم از تمام افرادی که این برنامه را تدارک دیده‌اند. امیدوارم این موضوع در دوره‌های آینده هم ادامه داشته باشد تا الگوی واقعی برای جوان‌ها و تمام بازیکنان باشد.

مهدی مهدوی کیا، بازیکن برتر اخلاق:

خیلی خوشحالم که این عنوان را به دست آوردم، افتخار بزرگی بود که در آخرین سال حضورم در

از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تقدیر می‌کنم که این مراسم به این خوبی را تدارک دیدند و امیدوارم که در سال‌های آینده هم تداوم داشته باشد. تمرکزم روی تیم‌های پایه است و امیدوارم بتوانم تمام تلاش خود را برای خدمت به فوتبال انجام دهم. قصدی برای پیوستن به هیات مدیره پرسپولیس ندارم.

سعید مظفری زاده، داور برتر لیگ در فصل گذشته:

از کسب این عنوان خوشحالم، اما باید بگویم که من نماینده جامعه داوری هستم. همه داوران در فصل گذشته خوب قضاوت کردند. وقتی تیم داوری در زمین خوب عمل می‌کند یعنی همه خوب بودند. اگر موفقیتی حاصل شده است متعلق به همه جامعه داوری است.

بابک داوری، برترین کمک داور لیگ دوازدهم:

فکر می‌کنم این جایزه حاصل زحمات جامعه داوری بوده است. سال گذشته داوری ما شرایط بسیار خوبی داشت. قضاوت خوبی انجام شد

جلال رافخایی، برنده کفش طلا:

خیلی‌ها تلاش کردند تا کفش طلا را دریافت کنند اما خوشبختانه نصیب من شد. تمام بازیکنان ملوان برای رسیدن به این هدف به من کمک کردند. امیدوارم سال بعد هم با ملوان موفق باشیم. انتخابم به عنوان بهترین گلزن لیگ تنها لطف خدا بود. صحبت خاصی ندارم و از تمام کسانی که کمک کردند تا این برنامه به خوبی برگزار شود، تشکر می‌کنم.

محرم نویدکیا، برترین بازیکن لیگ:

از این انتخاب خوشحالم. ابتدا قرار نبود شرکت کنم و فکر نمی‌کردم شرایط اینگونه باشد، اما رحیمی مدیرعامل سپاهان گفت که باید حضور پیدا کنیم. فکرش را نمی‌کردم که انتخاب شوم. از همه کسانی که انتخابم کردند ممنونم، این موفقیت را مدیون همه بازیکنان و هواداران سپاهان هستم.

حسین هدایتی، درمورد شایعه دستگیری اش به دلیل مشکلات مالی:

این آرزو را با خود به گور خواهند برد. برای چه موضوعی باید فردی را دستگیر کنند، اگر فرد دزد و سارق باشد او را دستگیر می‌کنند اما فردی که کارخانه دارد و افراد زیادی را در این کارخانه‌ها مشغول به کار گرفته و این همه دعای خیر پشت سر او است چرا باید چنین کاری کند.

علی دایی:

فکر می‌کنم تمام انتخاب‌ها درست بود. هرچند که انتخاب برترین‌ها سلیقه‌ای است اما فکر می‌کنم واقعاً بهترین‌ها انتخاب شدند.

علی جباری، پس از انتخاب به عنوان یکی از مفاخر فوتبال ایران:

انتظار نداشتم این انتخاب انجام شود. در مجموع برنامه خوبی بود. من و علی پروین هر دو یکی هستیم و آن زمان فقط می‌خواستم بگویم طرفداران اول به من گفتند سلطان و بعد به او اما حالا هیچ مشکلی وجود ندارد.

سعید عزت الهی: مدافع جوان ملوان پس از انتخاب به عنوان چهره جوان لیگ:
به خاطر پیشرفتم در انزلی مانده‌ام. امسال هم در ملوان بازی خواهم کرد و تلاش می‌کنم یکی از مسافران جام جهانی در برزیل باشم.