ملت ایران: در روزهایی که دوباره بحثرفتن محمد رویانیان از پرسپولیس دوباره داغ شده صحبت از بدهی های میلیاردی و دیون سنگینی که این باشگاه به گردن دارد مطمئنا دوستداران این تیم را نگران خواهد کرد.

در عین حال جدا ازاینکه بحثبدهی های فصول گذشته همچنان سر جای خود باقی است و البته پولی هم از وزارتخانه به باشگاه پرسپولیس نرسیده یک مشکل بزرگ دیگر این روزها به جان باشگاه پرسپولیس افتاده. مشکلی که البته به نظر می رسد از بی تدبیری مدیران باشگاه نصیب شان شده و حالا آنها باید تاوان ندانم کاری خود را به خاطر تغییر ناگهانی اسپانسر و فسخ یکطرفه قرارداد با بانک شهر به عنوان اسپانسر روی پیراهن تیم بپردازند.

در خصوص این مشکلات توضیحات محمود سالارکیا معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس می تواند تا حدودی روشنگر باشد.

به دیوان عدالت اداری اعتراض کرده ایم

ما چهار ماه از تعهدمان نسبت به اسپانسر تیم که یک بانک خصوصی متعلق به شهرداری است را اجرا نکردیم به خاطر همین مبلغ ۱ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان جریمه شدیم.

باشگاه پرسپولیس به علت تنگنای مالی که فصل گذشته داشت به جای استفاده از لوگوی یک بانک خصوصی روی لباس اعضای تیم از اسپانسر دیگری استفاده کرد به همین علت با حکم دادگاه در ۲۱ تیر ماه ۹۱ محکوم به پرداخت ۱ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان شدیم.: بر این اساس باشگاه توسط کمیسیون قانونی که اجرای معاملات شهرداری را بر عهده دارد محکوم شد. رای صادر شده قطعی و لازم اجراست اما ما به نحوه و میزان جریمه اعتراض داریم به هر حال هنوز ابلاغیه ای برای ما صادر نشده تا اعتراضمان را به دیوان عدالت اداری ارائه دهیم.

تصمیم فدراسیون در مورد باشگاه های بدهکار اجرا شدنی نیست

ما بخش قابل توجهی از این بدهی یک میلیارد و سیصد میلیونی را پرداخت کردیم و مابقی هم ترتیب پرداختنش را می دهیم، همچنین طی نامه ای به تاج رئیس سازمان لیگ برتر موضوع نحوه پرداخت بدهی ها را مطرح کردیم. تصمیمی که فدراسیون فوتبال در خصوص ممنوعیت فعالیت باشگاه های بدهکار اتخاذ کرده به اعتقاد من شدنی نیست زیرا تقریبا اکثر باشگاه های ما دچار این مشکل هستند. فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی باید در این ارتباط حکیمانه تر تصمیم گیری کند و همچنین پیش بینی در آمد زایی نیز برای باشگاه بشود. در حال حاضر باشگاه های ما حقوق خود را به صورت کامل دریافت نمی کنند. بسیاری از این بدهی ها مربوط به ۱۰ سال قبل است و واقعا پرداخت این مقدار بدهی در مدت کوتاه کار دشواری خواهد بود. با این حال مطمئنا اگر سازمان لیگ نسبت به پرداخت بدهی باشگاه پرسپولیس متقاعد شود به کمیته انضباطی اعلام می کند تا اجازه ثبت قرارداد بازیکنان جدید در هیات فوتبال استان تهران را به ما بدهد.

وینگادا از شکایتش می گذرد

یک بخش قابل توجه از بدهی نلو وینگادا پرداخت شده ا و مابقی آن نیز به زودی به او داده می شود.

به طور حتم زمانی که وینگادا پول خود را دریافت کند به کمیته انضباطی فیفا اعلام گذشت از شکایت خود را خواهد کرد.

رسیدگی به پرونده مانوئل زمان زیادی می برد
پرونده مانوئل ژوزه سرمربی سابق پرسپولیس هنوز درکمیته وضعیت بازیکنان فیفا در دست رسیدگی است. با توجه به اینکه این موضوع از چهار پرونده تشکیل می شود زمان زیادی برای رسیدگی نیاز دارد