به گزارش ملت ایران به نقل از ایمنا، تیم ملی والیبال شگفتی‌های بزرگی در لیگ جهانی والیبال خلق کرد، اولین شگفتی پیروزی بر صربستان در تهران بود، تیمی که ۴ دوره سابقه نایب قهرمانی، ۳ دوره سابقه مقام سومی و ۲ دوره سابقه مقام چهارمی مسابقات لیگ جهانی را در کارنامه دارد.
شگفتی بعدی در ایتالیا رقم خورد، ایران در شبی تاریخی ایتالیا را در خاک خودش با نتیجه ۳ بر یک برد تا هر ۳ امتیاز دیدار را نصیب خود کند، ایتالیا ۸ دوره قهرمان و ۳ بار نایب قهرمان لیگ جهانی شده است ضمن اینکه سابقه یک مقام سومی و ۲ مقام چهارمی را نیز در کارنامه داد، یعنی پیروزی تیم ملی والیبال بر ایتالیا آن هم در کشور خودش مثل این می‌ماند که تیم ملی فوتبال ایران در یک بازی رسمی تیم ملی فوتبال آلمان را در خاک خودش ببرد، اتفاقی که در رویا می‌توانیم به آن فکر کنیم!
افتخارآفرینی والیبالیست‌ها در کوبا ادامه پیدا کرد، آنها در هر ۲ بازی تیمی را بردند که یک دوره سابقه قهرمانی، ۵ دوره نایب قهرمانی، ۳ بار مقام سومی و ۴ بار مقام چهارمی را در کارنامه دارد.
این همه پیروزی برابر تیم‌های مطرح والیبال جهان لقب شگفتی‌ساز را برازنده ملی پوشان والیبال کرده است. حالا این همه افتخار آفرینی برابر با صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل شمرده شده است، دولت دقیقاً قرار است همان پاداشی را به والیباست‌ها بدهد که حدود ۳ هفته پیش به فوتبالیست‌ها داد. البته این هم هنوز در حد یک درخواست از سوی رئیس فدراسیون والیبال است، درخواستی که شاید با موافقت همراه شود!
نکته دیگری که پیرامون این موضوع باید به آن اشاره کنیم دستمزدهای متفاوتی است که در لیگ والیبال و فوتبال پرداخت می شود، در والیبال قرارداد ۲۰۰ میلیونی ستاره ها نجومی به حساب می آید در حالی که در لیگ برتر فوتبال چنین دستمزدی برای بازیکنان درجه ۴ و ۵ است و پیشنهاد چنین پولی به بازیکنان بهتر نوعی توهین به آنها به شمار می رود.
تفاوت ها و ناعدالتی ها را باید در کیفیت لیگ نیز جستجو کرد، جایی که لیگ برتر والیبال ایران، لیگی سطح بالا در جهان به شمار می رود، لیگی که سال گذشته ستاره های تیم های مطرح جهان مانند صربستان را نیز در خود دید. اما در سوی دیگر در فوتبال دستمزدهای میلیاردی در لیگی عادی شده است که لیگ چهارم آسیا است و سال ها است در رقابت های باشگاهی در قاره قهرمانی نیاورده است.
این در حالی است که " افتخار " درخشش والیبال در لیگ جهانی قطعاً بالاتر از افتخار صعود فوتبال به جام جهانی است البته از سوی دیگر مدافعان این نوع پاداش دهی معتقدند " ارزش " صعود فوتبال به جام جهانی بیشتر از درخشش والیبال در لیگ جهانی است و قطعاً آن اندازه ای فوتبال مردم را به خیابان‌ها کشاند، والیبال نمی‌تواند.