ملت ایران: حمیدرضا سلیمانی مهاجم سابق شاهین بوشهر جزو اولین نفرات جذب شده فولاد گستر بود اما به یکباره از این تیم جدا شد. او پیرامون اتفاقات رخ داده میان خود و باشگاه فولادگستر تبریز توضیحات داد و گفت: بعد از پایان لیگ برتر و شروع فصل نقل و انتقالات ۳ پیشنهاد جدی لیگ برتر برایم رسید که مهم‌ترین آنها از سوی استقلال صنعتی خوزستان و فولاد گستر تبریز بود.

وی بیان کرد: رسول خطیبی و عبدالله ویسی هر دو شخصاً تماس گرفته و خواهان حضور من در تیم هایشان شدند، با توجه به اینکه آقای خطیبی زودتر تماس گرفته بود از ویسی عذرخواهی کردم و به اتفاق پدرم راهی تبریز شدم.

سلیمانی ادامه داد: با توجه به رفتارهای بسیار خوبی که در باشگاه فولادگستر و به خصوص مدیرعامل آنها مشاهده کردیم قرارداد سفید امضا کردم صحبت‌های اولیه رسول خطیبی باعثشد، خیلی راحت قرارداد داخلی را امضا کرده و به آینده امیدوار شوم، در تمام تمرینات بخصوص کارهای بدنی حضوری فعال داشتم و حتی در مسابقات تدارکاتی مورد تشویق آقا رسول هم قرار گرفتم.

بازیکن سابق شاهین بوشهر خاطر نشان کرد: با پایان اردوی تهران برای استراحتی ۲،۳ روزه راهی بوشهر شدم که به یک باره تلفن همراهم زنگ خورد و سرپرست تیممان آقای میراب گفت آقا رسول گفته در مرحله بعدی تمرینات حضور پیدا نکن و دیگر نیازی به تو نداریم، مانده بودم چه بگویم اصلاً برایم نامفهوم بود. هرچه به آقا رسول زنگ زدم تلفنش را جواب نداد، ماندنم دیگر برایم مهم نبود اما می‌خواستم دلیل این حرکت غیرمتعارف را از زبان خودش بپرسم.

سلیمانی گفت: با وجودی که من سن و سال بالایی ندارم، اما در طول دوران فوتبالم همواره احترام بزرگترها را حفظ کرده‌ام و هیچ بی‌نظمی یا بی‌حرمتی از من سرنزده است.

سلیمانی بیان کرد: خطیبی با سرنوشت ورزشی من بازی کرد، من به او و قسم‌هایی که می‌خورد اعتماد کردم. پدرم هنوز باور ندارد و می‌گوید مگر می‌شود یک نفر این همه قسم بخورد و بعد اینگونه رفتار کند؟! یک ماه از شروع نقل و انتقالات لیگ برتر گذشته و روزهای آخر آن سپری می‌کنیم و من هم پیشنهاد لیگ برتری ندارم، آخر خدا را خوش می‌آید؟!

سیلمانی تصریح کرد: آنقدر از خودم مطمئن هستم که برای اثبات شایستگی‌های خودم دست از تلاش نمی‌کشم. من ۳ سال با شاهین در لیگ برتر بوده‌ام، به اندازه کافی هم بازی کرده‌ام، حتی نامهربانی‌های زیادی دیده‌ام، اما این شیوه برخورد را تاکنون تجربه نکرده بودم، بعد از گرفتن مدارک قرارداد داخلی‌ام و البته دریافت مبلغ ناچیزی از باشگاه فولادگستر به بوشهر برگشته‌ام تا ببینم خدا چه می‌خواهد.

سلیمانی در خاتمه گفت: از طرف باشگاه ایرانجوان و ۴ تیم لیگ یکی پیشنهاد جدی دارم و حتی مذاکراتی هم داشته‌ام، می‌خواهم اندکی صبر کنم تا بهترین انتخاب را انجام دهم.