ملت ایران: یورگن کلوپ سرمربی بوروسیا دورتموند در صحبت هایی اعلام کرد که انتظار خرید بازیکنی در بازار نقل و انتقالات تابستانی را ندارد و از تیم کنونی اش راضی است.

ماریو گوتزه، ستاره جوان دورتموند در بازار نقل و انتقالات تابستانی با قراردادی ۳۷ میلیون یورویی این تیم را ترک کرد و به بایرن مونیخ پیوست و از همین رو انتظار می رفت که دست کم یک بازیکن به جای او خریداری شود.

سوکراتیس پاپاستاتوپولوس تنها بازیکنی است که تاحالا به دورتموند پیوسته و شنیده می شد که پیر امریک آئوبامیانگ، مهاجم سن اتین نیز ممکن است به رختکن سیگنال ایدونا پارک بپیوندد. ولی کلوپ معتقد است که هواداران تیمش باید صبور باشند و او برای ساخت تیمی قدرتمند به زمان بیشتری نیاز دارد.

کلوپ در صحبت هایی به خبرنگاران گفت: «ما می دانیم که چطور می خواهیم در سال جدید فوتبال بازی کنیم و از اهدافمان مطلعیم. ما نمی توانیم در همان روز اول به همه چیز برسیم و به زمان نیاز داریم و این چیزی است که مورد نیاز است. ما از تیمی که دراختیار داریم راضی هستیم. هیچ تفاوتی میان آماده سازی تیم ما در طول این فصل و فصل گذشته نیست. من با دید متفاوتی به ارزیابی توانایی های بازیکنانم می پردازم.»

اولین بازی دورتموند در فصل جدید در سوپرکاپ آلمان خواهد بود که در ماه جولای مقابل بایرن برگزار خواهد شد.