ملت ایران: تیم دوستان مسی این بار در لیما، پایتخت پرو یک بازی دوستانه دیگر را برگزار کرد که طی آن دوستان مسی مقابل «تیم سایر دنیا» به سرکردگی نیمار به میدان رفتند و توانستند تا با نتیجه ۵-۸ به برتری برسند.

این بازی در حضورهزاران هوادار پرویی در ورزشگاه ملی لیما برگزار شد و شاهد دوئل ستاره ارژانتینی سالهای اخیر دنیای فوتبال و ستاره نوظهور فوتبال برزیل که به زودی شانه به شانه مسی در بارسلونا بازی خواهد کرد بودیم.

با وجودی که این بازی یک بازی خیریه و دوستانه بود، در جریان این مسابقه هواداران پرویی شاهد نمایش های خیره کننده ای از بازیکنان حاضر درمیدان بودند. در دقیقه ۱۱ مسی اولین گل بازی را به ثمر رساند و در دقیقه ۱۳ بازی، دانی آلوس گل دوم تیم «دوستان مسی» را به ثمر رساند. اوسوالدو در دقیقه ۲۴ زننده سومین گل این تیم بود و خود مسی در دقیقه ۳۷ تیمش را ۴ گله کرد و آخرین گل نیمه اول را پابلو آیمار در دقیقه ۴۱ به ثمر رساند. با آغاز نیمه دوم ودردقیقه ۴۹ گاستون رامیرس یکی از گلهای خورده را جبران کرد ولی این بار این اسکیل لاوتزی بود که در دقیقه ۵۱ دوباره برای تیم دوستان مسی گلزنی کرد.

نیمار که در دقیقه ۳۹ بازی یک ضربه پنالتی را برای تیمش خراب کرده بود، دوست نداشت که فاصله تیمش با تیم دوستان مسی زیاد شود و در دقیقه ۵۴ گل دوم تیم قرمز پوش را به ثمر رساند و یک دقیقه بعد با همکاری فلوران مالودا گل دیگری را زد. دوستان مسی در دقیقه ۶۱ بار دیگر این بار توسط دیگو بوئنانوته به گل رسیدند و تنها ۴ دقیقه بعد اسکیل لاوتزی دومین گلش را به ثمر رساند. این روند گلزنی ها همچنان ادامه داشت و در دقیقه ۷۴ بار دیگر این نیمار بود که گلزنی کرد و هیچ راهی برای فرناندو موسلرا باقی نگذاشت.

هواداران که از دیدن این بازی به شدت به وجد آمده بودند بازیکنان را تشویق می کردند. البته خود لیونل مسی در دقیقه ۶۶ بازی زمین را ترک کرد ولی ستاره هاهمچنان در زمین می درخشیدند.

این بازی به منزله اولین رویارویی مسی و نیمار بعد از پیوستن ستاره برزیلی به بارسا بود ودراین بازی نیمار و مسی هریک دو گل به ثمر رساندند.

بازی خیریه بعدی مسی قرار بود در سحرگاه روز ۵شنبه در لس آنجلس برگزار شود که این بازی لغو شد و درنهایت آخرین بازی دوستانه مسی و دوستانش روز ۶ جولای در شیکاگو برگزار خواهد شد. مسی روز ۱۵ جولای به اردوی بارسلونا ملحق می شود و نیمار در روز ۲۹ جولای به کاروان آبی اناری ها خواهد پیوست.

مسی: امیدوارم که نیمار دربارسا، مثل برزیل باشد

لیونل مسی مطمئن است که نیمار خرید خوبی برای تیمش است ودرتیم کاتالان موفق خواهد بود. قبل از برگزاری این بازی در لیما، مسی به خبرنگاران گفت: «امیدوارم که نیمار موفقیت های زیادی را به فوتبال بارسلوناآورده و همان کارهایی که برای تیم ملی برزیل انجام داد را دربارسانیز تکرار کند. من مطمئنم که این خرید خوبی برای ماست.»

مسی درادامه صحبت هایش درمورد برگزاری بازیهای خیریه گفت: «مدتهاست که چنین بازیهایی را ترتیب می دهیم. می دانیم که دراین بازه زمانی هم تیمی هایم در تعطیلات هستند و از این فرصت برای برگزاری بازیهای خیریه بهره می بریم.»

ستاره آرآژنتینی با شرکت دریک ضیافت شام در سفارت مکزیک در لیما، به شرکت کنندگان دراین مراسم امضا داده و باآنها عکسهایی به یادگار گرفت. او با تشکر از حمایت واستقبال شایانی که از او درفرودگاه خورخه چاوس لیمابه عمل آمد، گفت: «از افرادی که به فرودگاه آمدند تشکر می کنم. گاهی وقتها نمی توانم با همه عکس یادگاری بگیرم ولی همیشه از همه تشکر می کنم.»